[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

نقش تأثیرگذار بسیج دانشجویی در جریان‌سازی فرهنگی، روزنامه شیراز نوین

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بسیج دانشجویی را تشکیلاتی فرهنگی و اثرگذار در روند فعالیت‌های سیاسی و تشکیلاتی نهادهای دانشجویی و جریان سازی فرهنگی در دانشگاه برشمرد.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، محمدحسین انباردار در آیین معارفه مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ضمن تقدیر از تلاش‌های مسئول پیشین این سمت، به تبیین جایگاه این نهاد فرهنگی و اصیل دانشجویی پرداخت. او بسیج دانشجویی را نهادی اصیل، ریشه دار با پایه فرهنگی اسلامی و دارای جایگاه ویژه در میان نهادها برشمرد که با همراهی این تشکیلات سیاسی و فرهنگی، برنامه‌ریزی‌های فرهنگی در دانشگاه به نحو تأثیرگذارتر و سریع تری انجام می‌شود.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار کرد: بسیج دانشجویی توانایی بالقوه، خاص و ویژه‌ای در جریان سازی‌های فرهنگی و ایجاد بستر مناسب برای ریل گذاری‌های بلندمدت تربیتی داشته و همواره می‌تواند از این ظرفیت ویژه استفاده کند. انباردار با تأکید بر جذب حداکثری در تشکیلات دانشجویی، کادرسازی و تربیت نیرو را یکی از وظایف اساسی و اهداف اصلی تشکل‌های دانشجویی دانست و افزود: باید تمام دانشجویان به ویژه دانشجویان نو ورود به دانشگاه موردتوجه قرار گیرند تا با فراگیری مهارت، در مسئولیت‌های بعدی در جامعه امکان ایفای نقش بیابند. او موضوع تربیت نیرو را مقوله‌ای خواند که نیاز به آن همواره و در مقاطع مختلف احساس می‌شود و ادامه داد: در همین راستا باید مورد توجه خاص مسئولان تشکیلاتی بسیج قرار گرفته و قوای بیشتری صرف آن شود. معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به دو ویژگی اختصاصی بسیج دانشجویی، توضیح داد: یکی از ویژگی‌های خاص بسیج دانشجویی نسبت به بسیاری از دیگر تشکلات مشابه، داشتن ابعاد دانشگاهی و سپاهی به صورت همزمان و توأم با یکدیگر است. او این دو ویژگی را فرصت بسیار خوبی برای جذب نیروهای مستعد و فرهیخته در این نهاد دانست و گفت: از سوی دیگر وجود پشتوانه مردمی، در پیشبرد موفق اهداف این نهاد سیاسی و نظامی مؤثر است. انباردار اعلام کرد: بسیج دانشجویی به مثابه یک موتور محرک برای ایجاد و هدایت مطالبات دانشجویی می‌تواند جنس و کیفیت مطالبات دانشجویان را از کف درخواست‌های معمولی و عمومی دانشجویی به حداکثر مطالبات کیفی و تشکیلاتی برساند تا مسئولان نیز از همین طریق، در عرصه رشد و تعالی کیفی و دانش افزایی خود و مجموعه‌های تحت امر خویش پرتوان‌تر گام بردارند. معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از همه دانشجویان فعال در تشکل‌های اسلامی دانشگاه خواست تا دو مقوله «جهادی» و «انقلابی بودن» را سرلوحه برنامه ریزی‌های خود قرار دهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی