[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

کشاورزی بدون سند ، روزنامه شیراز نوین

معاون قوه قضائیه و رئیس سارمان ثبت اسناد و املاک با بیان اینکه با بررسی‌های انجام شده توسط کارشناسان ۳۰ تا ۴۰ درصد از پرونده‌های حقوق کیفری مربوط به اراضی کشاورزی فاقد سند است، خواستار تشویق کشاورزان به مستندسازی اسناد شد.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، حسن بابایی در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در فارس، ضمن قدردانی از رئیس کل دادگستری این استان به‌ عنوان یکی از مدیران شاخص در دستگاه قضا، گفت: آمار کاهش تعداد پرونده‌ها در دادگاه‌های تجدیدنظر کیفری نشان‌دهنده وضعیت مطلوب در دادگستری فارس است.
او وسعت اراضی کشور را ۱۶۴میلیون هکتار اعلام کرد و با بیان اینکه از این میزان ۱۳۷میلیون هکتار عرصه‌های ملی است، اضافه کرد: سال گذشته با کمک همکاری رؤسای دادگستری توانستیم ۱۳۱میلیون هکتار سند تک برگی را صادر کنیم. در واقع ۹۶ درصد عرصه‌های ملی دارای سند ملکی هستند که ۴ درصد دیگر مربوط به کمیسیون‌های رفع تکلیف می‌شود.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک همچنین با اشاره به وجود ۱۸میلیون هکتار اراضی کشاورزی در کشور، ادامه داد: صدور سند برای اراضی که موجب اختلاف بین وارث شده، هدف‌گذاری امسال است. بابایی با اشاره به دیدار با مقام معظم رهبری در هفتم تیرماه امسال، عنوان کرد: حضرت آقا ۷ راهبرد را ارائه دادند که در پنجمین راهبرد به مبحث حقوق عامه پرداخته شد و ایشان به صراحت اعلام کردند که وضعیت اراضی و حدنگاری مشخص و تعیین تکلیف شود.
او گفت: با بررسی‌های انجام شده توسط کارشناسان، ۳۰ تا ۴۰ درصد از پرونده‌های حقوق کیفری مربوط به اراضی کشاورزی فاقد سند ثبتی است.
معاون قوه قضائیه با بیان اینکه خوشبختانه بیش از ۹۰ درصد عرصه‌های ملی استان فارس دارای سند است، گفت: متأسفانه نه در استان فارس، بلکه در کل کشور شاهد اقدام شاخصی در زمینه اراضی کشاورزی نبودیم و امیدواریم با حمایت ائمه‌ جمعه، کشاورزان به مستندسازی اسناد کشاورزی تشویق شوند؛ چراکه قابلیت و ظرفیت‌های زیادی وجود دارد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی