[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۳
  • دوره جدید

برگزاری یادواره ۲۵ شهید فارس در پرواز هواپیمای مسافربری ایرباس، روزنامه شیراز نوین

اولین یادواره شهدای هواپیمایی ایرباس و سومین یادواره شهدای اوز در مسجد مصلای این شهرستان با حضور اقشار مختلف مردم شهرستان‌های جنوبی فارس برگزار شد. استان فارس ۲۵ شهید در حادثه هدف قرار گرفتن هواپیمای مسافربری ایرباس توسط ناو آمریکایی داشت.
به گزارش ایرنا، اولین یادواره شهدای هواپیمایی ایرباس و سومین یادواره شهدای شهرستان اوز به مناسبت روز افشای حقوق بشر آمریکایی یکشنبه شب با حضور خانواده‌های شهدا و مردم، جمعی از مسئولان شهرستان‌های اوز، خنج، گراش، لار و جویم در مسجد مصلای شهر اوز برگزار شد.
در این یادواره، خاطره ۱۲ شهید شهرستان اوز که در پرواز ۶۵۵ هواپیمای مسافربری ایرباس جان خود را از دست دادند، با حضور خانواده معظم شهدا، ائمه جمعه و جماعات، روحانیون، فرمانداران، فرماندهان نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان‌های اوز، خنج،  جویم، گراش و لارستان در مسجد مصلای شهر اوز گرامی داشته شد.
سینا آقایاری فرزند یکی از شهدای پرواز ۶۵۵ و معاون فرمانداری شهرستان اوز در مصاحبه با ایرنا گفت :برای شهرستان اوز افتخار است که میزبان نخستین دوره یادواره شهدای هواپیمای ایرباس شهرستان‌های اوز، جویم، گراش و لار باشد. وی به عنوان یکی از اعضای خانواده ۲۵نفری شهدای واقعه شلیک ناو آمریکایی از سه شهرستان اوز، جویم و گراش، از مسئولان درخواست کرد تا پرچم وحدت منطقه به ویژه وحدت شیعه و سنی جنوب فارس را پیوسته افراشته دارند.
سردار عبدالفتاح اهوازیان همرزم شهید سلیمانی و رزمنده دفاع مقدس نیز در این آیین با تجلیل از شهدای شهرستان‌های جنوب فارس گفت: درماندگی آمریکا باعث شد تا آمریکا در کمال بی‌شرمی، پرواز ۶۵۵ مسافربری را بر فراز خلیج فارس سرنگون کند. مردم اوز با گرامیداشت یاد شهدا افتخار آفریدند. این شهرستان پرورش دهنده شهید بهرام مبارکی، شهید شاخص استان فارس است که عملیات مرصاد با شجاعت شهید مبارکی اهل اوز و فرماندهی شهید صیاد شیرازی پیروز شد. در پایان لوح تقدیر و شاخه گل به خانواده معظم شهدای هواپیمایی ایرباس مسافربری ایران که توسط آمریکا ناجوانمردانه ساقط گردید و باعث شهادت ۲۹۰ مسافر و سرنشین شد، از شهرستان‌های اوز، جویم وگراش اهدا شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی