[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

صنوف در حلقه بازرسی ، روزنامه شیراز نوین

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: از ابتدای اجرای طرح تحول اقتصادی و حذف ارز ترجیحی تاکنون، ۵١هزار و ٧٠٣ مورد بازرسی از صنوف مختلف استان انجام شده است.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، محسن ربانی زاده در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز افزود: از این تعداد بازرسی، ٢١هزار و ۶۶۴ مورد توسط سازمان صمت، ٢۶هزار و ۴٨۵ مورد توسط مرکز اصناف و سه‌هزار و ۵۵۴ مورد نیز توسط جهاد کشاورزی انجام شده است.
او ادامه داد: در بازرسی‌ها سعی بر این است که کوچک‌ترین تنش ایجاد شود، اما در عین حال اجازه نمی‌دهیم اجناس و کالاها در بازار به شکل سلیقه‌ای قیمت‌گذاری شود.
وی در خصوص نظارت بر نانوایی‌ها هم گفت: بحث آرد و نان با توجه به استراتژیک بودن آن به شکل حساسی از سوی دولت دنبال می‌شود.
ربانی زاده افزود: با توجه به حذف یارانه آرد واحدهای تولید نان فانتزی و افزایش قیمت آرد مصرفی این بخش‌ها، شاهد خروج آرد از برخی نانوایی‌ها بودیم که با نصب دستگاه‌های کارتخوان هوشمند این مشکل رفع خواهد شد. مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس نیز در این رابطه گفت: در شرایط امروز که بازار نیازمند بیشترین نظارت برای کنترل قیمت‌هاست، مردم بهترین ناظر هستند.
غلامرضا سالاری افزود: انتظار است که شهروندان هرگونه موارد تخلف از جمله گران فروشی، احتکار و عدم درج قیمت را به تعزیرات و بازرسی سازمان صمت و اصناف اطلاع دهند.
وی ادامه داد: طی سه ماه اخیر افزون بر ١۶هزار پرونده در خصوص تخلف‌های بازار در استان به ارزش ۸هزار میلیارد ریال تشکیل و وصول شده است.
او اظهار داشت: در استان فارس در حوزه بازار شاهد آرامش بیشتری هستیم که به فرهنگ مردم این استان به ویژه کسبه بازمی‌گردد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی