[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۱
  • دوره جدید

پاسخ به شبهات در اولویت برنامه‌های فرهنگی باشد، روزنامه شیراز نوین

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌های فارس با اعلام اینکه ذهن دانشجویان نسل جدید پر از شبهات پاسخ داده نشده است، گفت: امروزه نمی‌توان با تجویز نسخه‌های قدیمی برنامه‌های فرهنگی، ذهن دانشجو را خلاق کرده و پاسخ‌گوی شبهات آنان باشیم.
به گزارش روابط عمومی دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌های فارس، حجت الاسلام حمید مقامی در حاشیه برنامه ریزی طرح‌های فرهنگی استان و نشست هفتگی با معاونان نهاد، بر اجرای برنامه‌های متفاوت فرهنگی ویژه دانشگاهیان استان فارس تأکید کرد و اظهار داشت: طرح‌های فرهنگی باید ویژه فعالان فرهنگی، تشکل‌های دانشجویی و مردمی در قالب نشست‌های آموزشی و تبدیل ایده به عمل برگزار شود تا بتوانیم بخشی از شبهات دانشجویان را پاسخ دهیم.
به عقیده وی، نتوانسته‌ایم از تمام ظرفیت‌های دانشجویی در موارد علمی، فرهنگی و اجتماعی استفاده کنیم؛ این در حالی است که دفاتر نهاد در دانشگاه‌های فارس مأموریت دارند با شناسایی و جذب دانشجویان توانمند، مأموریت نهاد که همان ارتقای بینش سیاسی و فرهنگی است را عملیاتی کنند.
مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌های فارس با انتقاد از اینکه در شرایط فعلی که دانشجویان امروز نسل جوان خلاق و توانمندتر از گذشته هستند، گفت: برگزاری کلاس آموزشی ساده ترین راه حل ممکن می‌باشد. نسل جوان امروز نیاز دارند مسئولان اجرایی دانشگاه‌ها برنامه‌های متفاوتی برگزار کنند تا زمینه جذب آنان برای اقدامات فرهنگی و سیاسی مهیا شود.
حجت الاسلام مقامی اجرای طرح‌های فرهنگی رویداد محور در مجموعه نهاد را به عنوان یکی از طرح‌های فرهنگی برای جامعه دانشگاهی اعلام کرد و گفت: قرار است این دسته از طرح‌ها به میزبانی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های فارس برای جامعه دانشگاهی برگزار شود تا زمینه ای فراهم شود که فضای پرشور گذشته دانشگاه‌ها را دوباره احیا کنیم.
وی در پایان خاطرنشان کرد: اقدامی خلاقانه خواهد بود که در جامعه اثرگذار باشد و مسئولان دانشگاه و دفاتر نهاد به دنبال آن باید به این مهم توجه کافی داشته باشند تا از برنامه‌های تکراری 
پرهیز شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی