[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

برخورد قانونی با انشعاب‌های غیرمجاز، روزنامه شیراز نوین

مدیر دفتر نظارت و کنترل لوازم اندازه گیری شرکت توزیع نیروی برق شیراز اعلام کرد که برخورد قانونی با استفاده‌کنندگان غیرمجاز از شبکه برق همچون گذشته با جدیت و به پشتوانه قانون، ادامه 
خواهد داشت.
محمدرضا علی نژاد گفت: با توجه به اهمیت مقوله مدیریت مصرف انرژی برق خصوصاً در ایام تابستان و برنامه‌ریزی‌های انجام شده از سوی شرکت توزیع نیروی برق شیراز، اقدامات پیشگیرانه و مقابله‌ای در حوزه برق‌های غیرمجاز با جدیت کامل تداوم دارد. او با اشاره به تأثیر برق‌های غیرمجاز بر هدررفت انرژی و کاهش کیفیت برق توزیع شده در شبکه، خاطرنشان کرد: شرکت توزیع نیروی برق شیراز با ایجاد اکیپ‌های بازرسی و نظارت، به شکل مستمر و برنامه‌ریزی شده بحث شناسایی مبادی استفاده غیرمجاز از برق را در دستور کار داشته است.
علی‌نژاد گفت: سال گذشته (۱۴۰۰) با تداوم اقدامات برنامه ریزی شده در این حوزه، شاهد تبدیل 6252 فقره انشعاب غیرمجاز به مجاز در محدوده تحت مدیریت شرکت توزیع نیروی برق شیراز بوده ایم.
مدیر دفتر نظارت و کنترل لوازم اندازه گیری شرکت توزیع نیروی برق شیراز همچنین با یادآوری اینکه بروز مشکل در دستگاه‌های اندازه‌گیری، یکی از عوامل مهم و تأثیرگذار در هدررفت انرژی برق است، گفت: در این مدت بالغ بر 60هزار و 823 دستگاه اندازه‌گیری مشترکان تک‌فاز، بررسی و آزمایش شده است.
او با اشاره به بررسی و آزمایش 5369 دستگاه اندازه‌گیری مشترکان برق سه فاز، خاطرنشان کرد: این اقدامات با هدف کمک به جلوگیری از هدررفت و مدیریت مصرف انرژی برق و اطمینان از نبود ایراد فنی در دستگاه‌های اندازه‌گیری انجام شده است.
علی‌نژاد ضمن بیان اینکه بروز اشکال در کنتورهای برق (لوازم اندازه‌گیری) خصوصاً در مشترکان دیماندی، به دلایل مختلف من‌جمله دست‌کاری کنتور حادث می‌‌شود، اضافه کرد: طی این مدت کارشناسان توزیع برق شیراز بالغ بر 18هزار و 163 دستگاه اندازه‌گیری مشترکان دیماندی ثانویه را مورد آزمایش 
قرار داده‌اند.
مدیر دفتر نظارت و کنترل لوازم اندازه گیری شرکت توزیع نیروی برق شیراز همچنین به آزمایش 1068 دستگاه اندازه‌گیری مشترکان دیماندی اولیه نیز اشاره و اضافه کرد: بررسی و آزمایش دستگاه‌های اندازه‌گیری یا به درخواست مشترک انجام می‌شود یا به دلیل مشاهده برخی ایرادات در دیسپاچینگ شبکه، دنبال و اجرایی شده است.
علینژاد با بیان اینکه طی این مدت 2866 مورد افزایش آمپراژ برق در محدوده شرکت توزیع نیروی برق شیراز انجام شده است، گفت: این مدیریت برحسب وظایف محوله، بالغ بر 2303 مورد ایجاد انشعاب برق موقت کوتاه مدت فیکسه را اجرایی کرده است. مدیر دفتر نظارت و کنترل لوازم اندازه گیری شرکت توزیع نیروی برق شیراز یادآور شد که این انشعاب‌های موقت کوتاه‌مدت، برای محل برپایی جشن‌ها و مراسم‌های مذهبی و ملی با هدف تأمین برق مطمئن و ایمن و جلوگیری از بروز مخاطرات ایجاد انشعاب‌های غیرمجاز، دایر شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی