[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

این دمنوش‌ها علیه پیری !، روزنامه شیراز نوین

صدآنلاین: برای داشتن پوستی بدون چروک و با قدرت کشسانی مناسب باید به اندازه، در طول روز آب بنوشید.کم نوشیدن آب، باعث خشکی و چروکیدگی پوست و مصرف بیش از حد آب، باعث کاهش میزان سدیم خون می‌شود که عوارضی مانند تهوع، سردرد و گرفتگی عضلات خواهد داشت. 
به گزارش صدآنلاین، بسیاری از افراد در طول روز، به محض تشنه شدن به جای آب، چای یا قهوه می‌نوشند و بر این باورند که این نوشیدنی‌ها در عین از بین بردن حس تشنگی، برای پوستشان هم مفید است. در واقع گرچه این نوع نوشیدنی‌ها به رفع نیاز بدن به مایعات کمک می‌کنند، اما نوشیدنی‌های حاوی کافئین در صورتی که بیش از ۵ فنجان در طول روز مصرف شوند اضطراب زا هستند و نه تنها برای پوست بلکه برای قلب مضرند. چای و به خصوص چای سبز حاوی آنتی‌اکسیدان است و همانند دیگر دمنوش‌های گیاهی اگر به اندازه مصرف شود می‌تواند در زیبایی پوست تأثیر مثبت داشته باشد.
غیر از دمنوش‌های گیاهی یکی از بهترین نوشیدنی‌ها برای زیبایی پوست، کفیر است. کفیر با تنظیم کردن باکتری‌های داخل دستگاه گوارش و کبد و ایجاد سلامت بیشتر در آن‌ها و با داشتن مواد معدنی کمیابی مانند بیوتین باعث بهبود سلامت و زیبایی پوست خواهد شد. برای دیدن این تغییر، هر شب یک لیوان کفیر را قبل از خواب بنوشید و پس از یک ماه ، پوست خود را با قبل مقایسه کنید. همچنین با استفاده از کفیر به عنوان ماسک می‌توانید پوستی شفاف و بدون لکه پوستی داشته باشید. برای این کار ۲ قاشق غذاخوری کفیر را با یک قاشق چای‌خوری روغن بادام تلخ مخلوط کنید و هر شب روی پوست‌تان بزنید و پس از ۲۰ دقیقه صورت خود را بشویید.
البته پوست برای زیبا و سالم بودن غیر از آب و رطوبت کافی به اسیدهای چرب ضروری هم نیاز دارد. مصرف اسیدهای چرب امگا۳ و امگا۶ می‌تواند تا حد زیادی به کشسانی پوست کمک کند … اما بر خلاف تصور بسیاری از افراد، نقشی در رفع کبودی زیر چشم ندارد. در ضمن پوست نه تنها به رطوبت رسانی درونی بلکه به مرطوب کننده‌های خارجی نیازمند است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی