[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۱
  • دوره جدید

رئیس هیئت کاراته استان فارس : وضعیت تجهیزات و امکانات کاراته فارس قابل قبول است، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی- گروه ورزش
یکی از رشته های پرطرفدار در کشور ما و استان فارس، رشته رزمیِ کاراته است. استان فارس همیشه در این رشته درخشیده و دارای عنوان بوده و در حال حاضر نیز وضعیت خوبی در سطح کشور دارد. شرکت حدود 1700 نفر در مسابقات قهرمانی استان که اخیرا اتفاق افتاد نیز یکی از چیزهایی بود که محبوبیت این رشته در استان فارس را نشان می داد.
رئیس هیئت کاراته استان فارس در خصوص این رویداد اخیر گفت : با توجه به اینکه در اواخر تیرماه، مسابقات انتهابی تیم ملی در گرگان برگزار خواهد شد، برای انتخاب نفرات برتر در دو بخش آقایان و بانوان، مسابقات انتخابی را برگزار کردیم که خدا را شکر با استقبال گسترده ای روبرو بود و در این رویداد سه روزه، حدود 1700 نفر شرکت کردند.
احمد مبارکی افزود : ما هر ساله(به جز این دوسالی که به خاطر کرونا تحت الشعاع قرارگرفت) از مدعیان اصلی قهرمانی کشور بوده ایم. در دوره های گذشته حتی تا 30 نفر از فارس به اردوهای مختلف تیم های ملی دعوت شده اند و امیدواریم امسال نیز مسابقات انتخابی را با موفقیت پشت سر گذاریم و بچه ها با دست پر برگردند.
وی گفت: کاراته یک رشته جذاب است که طرفداران زیادی دارد. مربیان هم با جان و دل کار می کنند و همین باعث می شود کاراته کاران نخبه ای را تحویل ورزش کشور دهیم.
متولی کاراته فارس درباره اینکه آیا قرار است کاراته به مسابقات المپیک وارد شود یا خیر، گفت : فدراسیون جهانی کاراته همچنان پیگیر این مساله است ولی فکر نمی کنم در المپیک آینده هم شاهد حضور کاراته باشیم. البته این رشته در بازی های آسیایی حضور دارد و در المپیک جوانان نیز جزو رشته های اصلی محسوب می شود.
مبارکی درباره وضعیت این رشته در سایر شهرستان های استان فارس نیز گفت : به لطف خدا کاراته دیگر از مرکزیت و محوریت شیراز خارج شده و اکثر شهرستان ها فعالیت خوبی در این رشته ورزشی دارند. از 37 شهرستان فارس، سی و دو شهرستان فعالیت مستمری در این رشته دارند. خیلی از این شهرستان ها متقاضی برگزاری دوره های مربیگری و داوری هستند. مدتی پیش کارگاه دانش افزایی مربیان و داوران در شهرستان های خرامه و فسا برگزار شد. در مجموع شرایط شهرستان ها راضی کننده هست و جالب اینکه 25 خانه کاراته در شهرستان های فارس فعال هستند! با توجه به همکاری خوب ادارات ورزش شهرستان ها و هیئت های کاراته، وضعیت تجهیزات و امکانات در سراسر استان قابل قبول است.
وی درباره رویدادهای پیش رو گفت : در روزهای 16 و 17 تیرماه مسابقات سبک های آزاد را در استان داریم که در مجموعه شهید دستغیب برگزار می شود که فکر می کنم تعداد نفرات بالایی در آن شرکت کنند. حداقل برآورد ما تعداد هزار نفر است که با رویدادی که اخیرا برگزار شد، مجموعا 27 شرکت کننده در تیرماه در مسابقات استانی کاراته حضور داشته اند که رقم قابل توجهی محسوب می شود.
احمد مبارکی در ادامه به یک اتفاق خوب در کاراته فارس اشاره کرده و می گوید : برای اولین بار در تاریخ کاراته، هیئت فارس برگزار کننده دوره های داوری و مربیگری در شیراز با حضور 22 استان کشور بوده که در سطح کشور 4 نفر قبول شدند و سه نفر اهل استان فارس بودند. در همین تیرماه، شش دوره دانش افزایی ویژه استان را داریم برگزار می کنیم که دوره های آموزشی و کارگاه های مختلف است و ما مجوز گرفته ایم که بتوانیم امتیاز بازآموزی بیشتری داشته باشیم. مسابقات بازآموزی 5 امتیاز دارد ولی ما این مجوز را از فدراسیون گرفته ایم که دوره ای که برگزار می کنیم، 10 امتیاز داشته باشد. یعنی دو برابر استان های دیگر. همچنین کلاس ارتقای داوری از درجه ابتدایی تا سطح ملی را در مردادماه در استان فارس برگزار خواهیم کرد.
به گزارش شیراز نوین، احمد مبارکی که در اسفندماه 96 برای اولین بار به عنوان رئیس هیئت کاراته  استان فارس انتخاب شده بود، در فروردین ماه 1401 بار دیگر رای اعتماد مجمع این هیئت را کسب کرد و تا سال 1405 متولی کاراته فارس خواهد بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی