[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

عمران از پل طبیعت تا باغ گل‌ها، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
شهردار منطقه شش شیراز از تلاش بی‌وقفه برای بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی خبر داد. مسعود قادری اردکانی قادری در نشست خبری با اصحاب رسانه، با بیان اینکه اقدامات اجرایی شهرداری منطقه شش شامل سرفصل‌های متعددی می‌شود، اظهار داشت: این اقدامات شامل احداث پارک‌ها، پیاده‌روها، لوله‌گذاری، احداث خیابان و ساختمان‌هاست.
 منطقه شش بر مدار سازندگی
این مقام مسئول با تشریح برخی از پروژه‌های در دست احداث اظهار داشت: برای سال آینده ۹ پروژه در دستور کار است که اجرای پل طبیعت حدفاصل باغ گل‌ها و پیاده‌راه سلامت، احداث مجموعه فرهنگی جبل‌الدراک، احداث پارک خطی کوی قدس، تکمیل و بهسازی مسیر دوچرخه کوهستان و... از مهم‌ترین پروژه‌هاست. قادری به مشکلات مربوط به محله جبل‌الدراک اشاره کرد و گفت: این محله یک محله نوساز در شهر شیراز است، اما متأسفانه از خدمات شهری بی بهره مانده و به دلیل ساخت و ساز بسیار زیاد آپارتمان‌های مسکونی در این محله، ساکنان آن از فضای سبز و خدمات شهری مطلوب بهره مند نیستند. همچنین یکی دیگر از مشکلات مربوط به محله جبل‌الدراک، عدم دسترسی به معابر اصلی است که در این راستا با احداث ۲۰متری جبل‌الدراک این دسترسی جهت شهروندان فراهم خواهد شد و معضل ترافیکی خیابان شهید رجایی تا حدودی رفع خواهد شد. شهردار منطقه شش در بخش دیگری از سخنانش از اجرای عملیات لوله‌گذاری معابر خیابان گلدشت معالی آباد تا مسیر کمربندی به سمت رودخانه خشک به صورت اجرا در ۲ فاز تا پایان سال جاری و یک فاز در سال آینده خبر داد و گفت: در اجرای این عملیات با مشکلاتی همچون برخورد با شبکه‌های تأسیسات خدماتی روبه‌رو هستیم، اما با تلاش صورت گرفته، عملیات لوله گذاری در حال انجام است و این پروژه به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد. شهردار منطقه شش شیراز با اشاره به این موضوع که احیا و بهسازی پارک‌های محله‌ای در دستور کار است، عنوان کرد: طی جلسات برگزارشده با دستگاه‌های اجرایی، راهکارهایی در جهت مناسب‌سازی پیاده‌راه سلامت استاد شجریان در راستای استفاده مطلوب شهروندان از این فضا در دستور کار قرار گرفت. با جلسات برگزارشده با دستگاه‌های متولی این حوزه، راهکارهایی در جهت کاهش مشکلات در این پیاده‌راه و استفاده مطلوب شهروندان از این فضا در دستور کار 
قرار گرفت. 
 هم‌افزایی برای بهبود خدمت‌رسانی
وی اضافه کرد: با توافق صورت گرفته از سوی نیروی انتظامی و شهرداری شیراز، با مستقر شدن نیروهای انتظامی و حفاظتی شهرداری، عبور و ورود هرگونه موتورسیکلت و خودرو به پیاده‌راه شجریان ممنوع شد. همچنین با حضور هرگونه دست‌فروش و اغذیه‌فروش در این محور از سوی دستگاه‌های متولی این حوزه برخورد لازم صورت می‌گیرد.شهردار منطقه شش در ادامه این نشست به میزان بودجه عمرانی این منطقه اشاره و عنوان کرد: میزان بودجه عمرانی شهرداری منطقه شش ۲۵۰میلیارد تومان است، اما به دلیل اینکه در شش ماهه اول سال تحقق بودجه به دلیل عدم استقبال مردم در خصوص دریافت مجوز کمی پایین است، تا به امروز هنوز بخش زیادی از این میزان بودجه محقق نشده است.حوزه فضای سبز از دیگر حوزه‌های موردبحث شهردار منطقه شش در این جلسه بود که در این‌باره افزود: یکی از زیرساخت‌های بسیار مهم توزیع و انتقال شبکه آب‌رسانی به فضای سبز این منطقه است؛ چراکه متأسفانه در سطح منطقه ۸۰ درصد از آب‌رسانی به فضای سبز با تانکر انجام می‌شود و با توجه به کمبود آب، این موضوع به عنوان یک فاجعه محسوب می‌شود. قادری ادامه داد: یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های معاونت خدمات شهری در سال جاری در خصوص رفع مشکلات آب‌رسانی فضای سبز این منطقه می‌باشد و امید است شبکه گسترده انتقال مویرگی آب‌رسانی به صرفه در منطقه ایجاد شود؛ چراکه به دلیل آب‌رسانی با تانکر، این منطقه متأسفانه دارای فضای سبز مطلوبی نیست.
 افزایش امنیت با توسعه روشنایی
شهردار منطقه شش در این نشست همچنین به اقدامات انجام شده توسط واحد تأسیساتی این منطقه اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه روشنایی در پارک‌ها یکی از اصلی ترین علت امنیت در پارک‌ها می‌باشد، لذا بهسازی روشنایی پارک‌ها و پیاده‌راه‌ها در دست انجام است. اما در راستای مواجهه با چالش کمبود برق، اداره برق نیز طی ابلاغ یک نامه اعلام کرده است که باید در پارک‌ها روشنایی کاهش یابد. در این راستا باغات خانواده سطح‌ منطقه که دسترسی آن محدود است و امکان بسته بودن آن وجود دارد، به دلیل صرفه‌جویی در مصرف برق تعطیل می‌شوند. قادری خاطرنشان کرد: پارک‌هایی که استقبال شهروندان از آنها زیاد می‌باشد، همچون پیاده‌راه سلامت استاد شجریان، نورپردازی آن در حال تکمیل است و برنامه ای برای خاموش بودن برق آن در دستور کار نیست و در حال رایزنی با اداره برق هستیم تا بتوانیم صرفه‌جویی را به حداکثر برسانیم. از سوی دیگر اداره برق دستور خاموشی و صرفه‌جویی در مصرف برق را برای مدت ۲ هفته تعیین کرده است. شهردار منطقه شش شیراز در پایان به یکی دیگر از معضلات این منطقه اشاره کرد و گفت: متأسفانه طی سه‌ماهه گذشته، تعداد ۳۰ مورد سرقت دریچه‌های فلزی در سطح منطقه صورت گرفته است و این سرقت‌ها گاهاً روزانه اتفاق می‌افتد. در این خصوص از سوی منطقه جوشکاری و ساخت دوباره این دریچه‌ها در جهت پیشگیری از وقوع هرگونه حادثه‌ای برای شهروندان صورت می‌گیرد.
 عملیات محرومیت‌زدایی تداوم دارد
محرومیت‌زدایی در دو شهرک پردیس و جوادیه از دیگر موضوعاتی بود که شهردار منطقه شش به آن اشاره کرد و افزود: در شهرک جوادیه احداث پارک، دارالقرآن و فرهنگ‌سرا توسط شهرداری در دست انجام است، اما تأسیس چنین فضاهایی کمک به رفع محرومیت این شهرک‌ها نمی‌کند؛ چراکه این شهرک دارای مشکلات زیرساختی است که مهم‌ترین بخش آن مربوط به شبکه آب می‌باشد که پوسیدگی و غیراستاندارد بودن این شبکه، مشکلات بسیاری را برای مردم به وجود آورده است. قادری همچنین یادآور شد: در این دو شهرک عملیات شبکه فاضلاب اجرا نشده است و مردم این شهرک‌ها فاضلاب خود را در انتهای این شهرک در کانال‌های آب سطحی قرار می‌دهند و این کانال‌ها تبدیل به یک محل ایجاد عفونت‌زایی و بوی متعفن تبدیل شده است. لذا نیاز است تا اداره آب و آبفا وارد عمل شوند تا معضل این دو شهرک را رفع کنند. وی خاطرنشان کرد: در شهرک پردیس نیز به دلیل اینکه بیشتر تفکیک‌های صورت گرفته غیرمجاز بوده است، هیچ زمین خالی برای احداث و گسترش خدمات و مجموعه‌های فرهنگی امکان‌پذیر نیست. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی