[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

تدوین طرح جامع عفاف و حجاب در شیراز، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز از آماده‌سازی طرح جامع عفاف و حجاب خبر داد و گفت: در این راستا طرح «ریحانه» برای چهارشنبه‌های طلایی مدنظر است.
به گزارش ایکنا، افسانه خواست‌خدایی عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز، دیروز ۱۴ تیرماه در دومین جلسه از سلسله نشست‌های «گفت و شنود» بسیج دانشجویی فارس گفت: برای ایجاد تحول در هر کاری باید ساختار، نرم‌افزار و خوراک فکری بعضی از مدیران تغییر پیدا کند.
وی با بیان اینکه در شورای شهر برنامه‌هایی ویژه بانوان داریم، افزود: به دنبال طراحی مدل‌های برنامه‌ریزی درمورد عفاف و حجاب هستیم که تلفیقی از هنر باشد و باید در بحث هویت‌سازی بیشتر کار کنیم.خواست‌خدایی اضافه کرد: در بحث عفاف و حجاب شادپیمایی طراحی کردیم که در همان مکان پیست اسکیت چمران برگزار و تجلیل از بانوان ورزشکار محجبه نیز انجام می‌شود.
وی از برگزاری کارگاه‌های مختلف هویت مادری و... خبر داد و تصریح کرد: به شهرداری تأکید شده است که ۳ فرهنگ‌سرا باید به موضوع عفاف و حجاب اختصاص پیدا کند. عضو شورای اسلامی شهر شیراز از آماده‌سازی طرح جامع عفاف و حجاب خبر داد و گفت: در این راستا طرح «ریحانه» برای چهارشنبه‌های طلایی مدنظر است. مدیریت جامع پارک‌ها برای اصلاح آهنگ‌های نامناسبی که برای کودکان پخش می‌شود و جمع‌آوری سگ‌های ولگرد در حال پیگیری است.
خواست‌خدایی با بیان اینکه کمیته عفاف و حجاب برای همه دستگاه‌ها وجود دارد، افزود: شورای شهر شیراز برای پارک‌ها، باغات خانواده و مواردی مثل مجتمع شیرازمال سیاست‌گذاری کرده است و خلأهای قانونی هم در این حیطه وجود دارد.
عضو شورای شهر شیراز با بیان اینکه دستگاه‌های شهرداری وضع پوشش بهتری نسبت به سایر دستگاه‌ها دارند، اضافه کرد: هماهنگی با بسیج بانوان در شهرداری صورت گرفته که پایگاه اجرایی شدن طرح عفاف و حجاب باشند و همکاری مسئول امور بانوان شهرداری شیراز نیز لازم است.
خواست‌خدایی تصریح کرد: در بحث معتادان، راه‌اندازی مراکز بازپروری اهمیت بیشتری نسبت به وجود کمپ‌ها و گرم خانه‌ها دارد که همکاری ۱۲ دستگاه مربوطه دیگر را می‌طلبد. 
در بحث آسیب‌های اجتماعی دختران نوجوان باید فرهنگ‌سازی عمومی را تقویت کنیم که سازمان فرهنگی شهرداری به سهم خود ایفای نقش 
کرده است.
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز در پایان گفت: شهرداری با طرح «ریحانه» برای تولیدی‌های پوشاک اسلامی در جهت ترویج فرهنگ عمومی عفاف و حجاب می‌تواند تسهیلات یا مکان ارائه دهد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی