[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

نگاه ‌امام‌جمعه شیراز به ورزش آینده‌نگر است، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
دکتر عبدالحمید احمدی مشاور وزير ورزش و جوانان و رئيس انجمن نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی ایران، منوچهر زندی دبیر کل افتخاری انجمن و رئيس انجمن استان‌های کشور و خانم فهیمه مشگی باف مدير داخلی انجمن، پیش از ظهر دیروز(سه‌شنبه) میهمان روزنامه شیراز نوین بودند و در نشستی درباره وضعیت روزنامه‌های استان و به طور کلی ورزشی نویسی در شیراز و فارس، با مدیریت و اعضای هیئت تحریریه روزنامه به بحث و گفت‌وگو پرداختند.
در این جلسه ابتدا سردبیر روزنامه شیراز نوین با ‌اشاره به مشکلاتی که بر سر راه تولید و چاپ روزنامه‌ها وجود دارد، افزود: با مشکلات اقتصادی و عدم حمایت‌های دولتی ما سعی کرده‌ایم در بحث تولید محتوا و کار خبری، استقلال خود را حفظ کرده و به خصوص در زمینه ورزشی، یکی از فعال‌ترین رسانه‌های استان هستیم.
حسین‌امیری افزود: خوشحالی ما این است که در جشنواره ابوذر که ‌امسال پنجمین دوره آن برگزار می‌شود، همواره مقام‌آور بوده‌ایم و در هر چهاردوره گذشته روزنامه شیراز نوین به عنوان رسانه برتر استان انتخاب شده است. این موضوع نشان می‌دهد که تیم شیراز نوین یک تیم حرفه‌ای است و خود من هم افتخار می‌کنم که از ورزشی نویسی شروع کرده‌ام و حالا سردبیری این روزنامه را به عهده دارم.
رئیس انجمن ورزشی نویسان کشور نیز با ‌اشاره به این نکته که فشار اقتصادی زیادی روی روزنامه‌ها وجود دارد، گفت: باید دخل و خرج روزنامه‌ها با هم جور باشد که متأسفانه نیست. قبلاً حمایت بیشتری از روزنامه‌ها می‌شد و قیمت کاغذ برای این رسانه‌ها مناسب بود ولی الان شرایط چندان جالب نیست و البته وجود رسانه‌های مجازی هم باعث می‌شود که روزنامه‌ها بیشتر تحت فشار باشند.
عبدالحمید احمدی در ادامه به دیدار روز گذشته اعضای هیئت مدیره انجمن ورزشی نویسان فارس  با‌ امام جمعه شیراز ‌اشاره کرد و گفت: حرف‌های سنجیده آیت‌الله دژکام نشان از هوشمندی و ‌اشراف ایشان به حوزه ورزش دارد. ایشان به خوبی متوجه تشکیل این تشکل در استان هستند و ‌اشاره کرده‌اند که جای چنین انجمنی در گذشته خالی بوده و می‌تواند خلأهایی که در حوزه ورزش و ورزشی نویسی در استان وجود دارد را پر کرده و بستر فرهنگی و ورزشی خوبی را فراهم کند.
وی افزود: سخنان ‌امام جمعه محترم شیراز نشان می‌دهد که ایشان دیدی باز و آینده نگرانه به حوزه ورزش دارند و این یک شانس بزرگ برای بچه‌های ورزشی نویس استان است که ان‌شاالله بتوانند از این ظرفیت خوبی که وجود دارد، نهایت استفاده را ببرند.
احمدی ادامه داد: با موقعیت خوب و مهمی‌که آیت‌الله دژکام در حوزه اجتماعی و مدیریتی شهر شیراز دارند، ‌امیدواریم اداره کل ورزش و جوانان استان نیز بتواند از چنین موقعیتی نهایت استفاده را ببرد. ائمه جمعه از ارکان مهم استان هستند و تصمیمات کلانی که در استان گرفته می‌شود، بدون نظر ‌امام جمعه ممکن نیست، بنابراین، این که چنین شخصیتی تا این حد به موضوع رسانه و ورزش ‌اشراف دارد و تا این حد مطالعه شده و سنجیده صحبت و اظهار نظر می‌کند، نشان می‌دهد که باید از وجود ایشان بهره لازم را برد و از این ظرفیت استفاده کرد.
رئيس انجمن استان‌های کشور نیز با ذکر این نکته که رسانه‌های کاغذی اگر نتوانند وارد فضای مجازی شوند، کارشان سخت می‌شود، افزود: باید همه رسانه‌ها به سراغ این بخش مهم بروند، حتی روزنامه‌های تهران با تیراژهای خیلی بالا به این سمت رفته‌اند و چاره‌ای جز این کار نیست.
منوچهر زندی همچنین ضمن تمجید از درایت ‌امام جمعه شیراز گفت: من باید به بچه‌های ورزشی نویس استان و شیراز تبریک بگویم. مرسوم نیست که ائمه جمعه تا این حد نسبت به ورزش آگاهی دقیق داشته باشند و مانند یک ورزش دوست حرفه‌ای درباره مسائل این حوزه اظهار نظر کنند. ایشان نشان دادند که در متن ورزش هستند و عقیده دارم که می‌توان از وجود ایشان بهترین استفاده را در این حوزه به عمل آورد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی