[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

تقویت ترانزیت جنوب ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، احمد محمدی‌زاده استاندار بوشهر با دکتر محمدهادی ایمانیه دیدار کرد. در این دیدار، سرمایه گذاری و نحوه اجرای پروژه‌های میان دو استان فارس و بوشهر نظیر راه آهن و بزرگ‌راه شیراز- بوشهر مورد بررسی قرار گرفت. دکتر ایمانیه پیشنهاد داد: در اجرای آزادراه، از سمت شیراز و از سمت بوشهر همزمان کار توسط سرمایه گذاران آغاز شود. در ادامه این دیدار، «تفاهم نامه همکاری فی‌مابین استانداران فارس و بوشهر» با عنایت به جایگاه منحصر به فرد دو استان فارس و بوشهر در طرح توسعه کشوری و قرارگیری در مسیر شبکه آزاد راهی کشور در کریدور بین المللی شمال- جنوب و نقش توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در عرصه بزرگ‌راه و خط ریلی برای افزایش ترانزیت کالا و مسافر و در نهایت رونق اقتصادی جنوب کشور منعقد شد تا بر اساس اولویت‌های زمانی، تأمین اعتبار لازم برای پروژه‌های مورد اشاره صورت پذیرد.
در این تفاهم نامه مقرر شده است دو استان تمام مساعی خود را جهت تکمیل پروژه بزرگ‌راه شیراز بوشهر در حدفاصل کمارج تا دالکی در طول چند ماه آینده به کار گیرند؛ به‌گونه‌ای که قطعه فوق‌الذکر به بهره برداری برسد. این قطعه شامل دو بخش در حد فاصل کمارج تا کنارتخته در حوزه استحفاظی استان فارس به طور ۱۵ کیلومتر و حدفاصل کیلومتر ۴ از کمارج تا کیلومتر ۱۸ به سمت دالکی در حوزه استحفاظی استان بوشهر می‌باشد.
همچنین طرفین متعهد شدند اقدامات و پیگیری‌های لازم را جهت تکمیل و بهره برداری از آزادراه شیراز- جم طی سه سال آینده به عمل آورند. در این راستا تأمین اعتبار پروژه از منابع مختلف و ظرفیت‌های قانون بودجه موردتأکید قرار گرفت.
پیگیری‌های مشترک از مجرای مدیران ارشد کشور به منظور اجرا و بهره برداری از آزادراه شیراز- بوشهر از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه است و در این راستا اقدامات متناظر به منظور هم افزایی در نیل به اهداف تعیین شده موردتأکید قرار گرفت.
همچنین مقرر شد طرفین مساعی خود را در پیگیری و تأمین منابع ارزی و ریالی مصوب برای اجرای پروژه راه آهن شیراز- بوشهر با هماهنگی به کار گیرند. تأمین منابع این پروژه از محل اعتبارات ملی، ماده ۵۶ قانون بودجه، حمایت‌های استانی، اعتبارات مازاد و... صورت می‌گیرد. در این راستا تأمین مصالح موردنیاز و اقدامات حمایتی جهت رفع معارضین در اولویت خواهد بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی