[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

مافین کدو حلوایی، روزنامه شیراز نوین

 زمان آماده‌سازی: 20 دقیقه
 زمان پخت: 60 دقیقه
 
 مواد لازم برای 15 نفر
آرد: 2 لیوان
شکر: 1 و نیم لیوان
تخم مرغ: 4 عدد 
کدو حلوایی رنده شده: 3 لیوان
دارچین: 2 قاشق چای‌خوری
بیکینگ پودر: 1 قاشق چای‌خوری
روغن مایع: 1 لیوان

 طرز تهیه 
 مرحله اول
تخم‌مرغ‌ها و شکر را داخل کاسه‌ای بریزید و با همزن بزنید تا کرم‌رنگ و کش‌دار شود، سپس روغن را اضافه کنید و کمی هم بزنید. در ادامه آرد، دارچین و بیکینگ پودر را به مواد بیفزایید و مخلوط کنید.
 مرحله دوم
کدو حلوایی را داخل خردکن بریزید یا با رنده درشت رنده کنید و  با مایه مافین مخلوط نمایید.  
 مرحله سوم
کاغذ مافین را داخل قالب قرار دهید و تا یک دوم حجم هر قالب را با مایه مافین پر کنید. قالب را به مدت 45 - 60 دقیقه داخل فری قرار دهید که از قبل با دمای 180 درجه سانتی‌گراد روشن کرده‌اید و گرم شده است (مدت زمان پخت مافین براساس دمای فرها متفاوت است؛ بنابراین بهتر است پس از 45 دقیقه، مافین‌ها را چک کنید).
 مرحله چهارم
پس از این‌که مافین‌ها آماده شدند، آن‌ها را از فر دربیاورید، مافین‌ها را از قالب خارج کنید و اجازه دهید خنک شوند. سپس، مافین‌ها را با پودر قند ، خامه زده‌شده و … تزیین کنید و سرو نمایید.

 نکات طلایی
 در صورت تمایل می‌توانید مقداری شکلات چیپسی به مایه مافین کدوحلوایی اضافه کنید.
 مقدار شکر این مافین را می‌توانید با توجه به ذائقه‌تان کم و زیاد کنید.

سخن آخر
مافین کدوحلوایی، یک شیرینی خوشمزه پاییزی است و می‌توان آن را در روزهای سرد پاییزی به عنوان میان‌وعده در کنار چای یا قهوه سرو کرد. این مافین طرز تهیه آسانی دارد و درست کردنش به مواد اولیه محدودی نیاز دارد.
در اولین مرحله تهیه مافین کدوحلوایی باید تخم‌مرغ‌ها و شکر را داخل کاسه‌ای بریزید و با همزن بزنید تا کرم‌رنگ و کش‌دار شود، سپس روغن را به مخلوط تخم‌مرغ و شکر بیفزایید و دوباره هم بزنید. در ادامه آرد، دارچین و بیکینگ پودر را به مایه مافین اضافه کنید و مخلوط کنید. سپس، کدوحلوایی را داخل خردکن بریزید و با مایه مافین مخلوط کنید. در آخر یک دوم حجم قالب‌های مافین را با مایه مافین پر کنید و آن‌ها را به مدت 45-60 دقیقه داخل فر از قبل گرم‌شده با دمای 180 درجه سانتی‌گراد قرار دهید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی