[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۳
  • دوره جدید

ملی پوش آزادکار استان فارس : در قالب تیم مازندران به لیگ برتر می‌روم!، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
استان فارس همواره با کشتی فرنگی‌اش شناخته می‌شود و به خصوص در سال‌های اخیر، این رشته کاملاً توانسته بر کشتی آزاد غلبه کند و قهرمانان المپیک و جهان از فارس معرفی شده‌اند، اما اوضاع به این شکل نیست که کشتی آزاد فارس هیچ حرفی برای گفتن نداشته باشد. 
محمدرضا عسگرپور یکی از آزادکارانی است که در تیم ملی حضور دارد و اخیراً توانست مدال برنز جام بین‌المللی تختی را از آن خود کند.
عسگرپور درباره چگونگی ورودش به این رشته می‌گوید: کشتی را از رده سنی نونهالان زیرنظر پدر و برادرم شروع کردم و حالا حدود 10 سال است که به طور حرفه‌ای کار می‌کنم. در باشگاه لار مشغول هستم. پدر من خود کشتی‌گیر و مربی بوده است. 
این کشتی‌گیر لارستانی درباره افتخارات خود گفت: در رده‌های سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگ‌سالان عضو تیم ملی بوده‌ام. در مسابقات نونهالان مقام سوم کشوری، در رده نوجوانان مقام سوم کشوری، در رده سنی جوانان مقام اول کشور و اخیراً در مسابقات جام بین‌المللی تختی در قالب تیم ملی بزرگ‌سالان ایران، مدال برنز را توانستم کسب کنم.
عسگرپور درباره مسابقات جام جهان پهلوان تختی اظهار داشت: در این رقابت‌ها نفرات اول تا سوم مسابقات کشوری و همچنین نفرات اول تا پنجم انتخابی جام تختی حضور داشتند. من با نظر پدرم در یک وزن بالاتر یعنی وزن 74 کیلوگرم شرکت کردم که به جز آقای یونس  امامی ‌تمامی ‌عنوان داران این وزن حضور داشتند. در کشتی اول با نفر سوم کشوری توانستم 7-6 پیروز شوم. در دیدار دوم مقابل آقای حامد رشیدی نفر دوم مسابقات کشوری متأسفانه بازنده شدم که ضرب خوردگی هم مزید بر علت شد که نتوانم آن‌طور که باید و شاید کشتی بگیرم. در مسابقه سوم مقابل آقای فریبرز بابایی نفر دوم نظامیان جهان کشتی سختی داشتم اما پیروز شدم و به مقام سوم دست یافتم.
وی درباره رقابت‌های پیش رو گفت: مسابقات لیگ برتر کشور را در پیش داریم و همین طور لیگ دسته یک که اگر خدا بخواهد در قالب تیم مازندران در مسابقات شرکت خواهم کرد.
این کشتی‌گیر ملی پوش درباره اختلافی که بین کشتی فرنگی و آزاد در  استان ما ایجاد شده گفت: همیشه کشتی آزاد در شیراز و فارس ضعیف‌تر بوده و در حال حاضر هم دو سه نفر بیشتر نیستند که در رشته آزاد افتخارآفرینی می‌کنند و فکر می‌کنم لازم است به رشته آزاد توجه بیشتری شود تا بتواند پتانسیل‌های خود را بیشتر و بهتر نشان دهد. 
این ورزشکار 22 ساله درباره اینکه آیا درآمد اصلی‌اش از راه رشته کشتی است یا خیر، گفت:  درست است که به صورت حرفه‌ای در این رشته فعالیت دارم اما کشتی علاقه من است نه راه درآمدم برای زندگی! من یک گالری انگشتر دارم و از آن طریق امرار معاش می‌کنم.
محمدرضا عسگرپور درباره آینده پیش رو گفت: ان‌شاالله امسال با توجه به اینکه توانستم در جام تختی مدال بیاورم، امیدوار هستم که بتوانم در قالب یک تیم لیگ برتری روی تشک بروم. پیشنهاد داشته‌ام و امیدوارم بتوانم قرارداد ببندم.
وی در انتهای صحبت هایش خطاب به مسئولان کشتی استان گفت: امیدوارم به کشتی آزاد توجه ویژه‌ای شود. در استان ما سه یا نهایتاً چهار نفر هستند که در سطح بالا فعالیت دارند، به شکلی که من در شهرستان خودم حریف تمرینی ندارم و باید با بچه‌های نوجوان تمرین کنم، بنابراین لازم است که از این رشته حمایت بیشتری شود تا بتواند خود را به سطح کشتی فرنگی برساند.
به گزارش شیرازنوین، محمدرضا عسگرپور یک سال پیش یعنی در تیرماه 1400 در مسابقات کشتی ساحلی قهرمانی کشور نیز موفق به کسب مدال برنز شده بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی