[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

عمران و اختاپوس بی‌پولی ، روزنامه شیراز نوین

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس از وجود بیش از ۳هزار پروژه عمرانی نیمه تمام در استان خبر داد. به گزارش شیرازنوین به نقل از ایسنا، محمود رضایی شامگاه چهارشنبه ۱۵ تیر در همایش شهرداران و دهیاران فارس از تهیه سامانه مدیریت و نظارت در توسعه استان‌های کشور توسط وزارت کشور تحت عنوان «منتاک» خبر داد و گفت: این سامانه در حال تبدیل به یک سامانه ملی در زمینه مسائل عمرانی و توسعه امور شهر و روستاست. 
او اهداف عمده راه‌اندازی سامانه منتاک را مدیریت بر پروژه‌های عمرانی استان‌های کشور و همچنین پایش تمام کمیسیون‌ها و جلسات و کارگروه‌های استان برشمرد و اظهار کرد: تمام داده‌های مرتبط با شهرهای استان و دستگاه‌های اجرایی در این سامانه ذخیره می‌شود و خروجی آن به عنوان یک داشبورد مدیریتی در اختیار تمام مدیران ارشد و عالی استان قرار گرفته و بهره برداری از آن در سطح استان و کشور ممکن خواهد بود. 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس سامانه مدیریت و نظارت را عامل تجمیع تمام اطلاعات پراکنده موجود در خصوص شهرها و شرایط آنها دانست و گفت: یکی از مشکلات موجود در این حوزه، تعدد و پراکندگی پروژه‌های دولتی و خصوصی در سطح کشور است که با راه‌اندازی این سامانه، استان‌ها همه پروژه‌های خود را در سامانه بارگذاری خواهند کرد و به تبع آن تخصیص اعتبار و پیشرفت فیزیکی آنها رصد خواهد شد؛ همچنین بر اساس اطلاعات موجود در این سامانه، می‌توان اولویت‌های شهرداری و نیازمندی‌های دهیاری‌ها و سایر مراکز مرتبط با مدیریت شهرها را نیز شناسایی کرد.
او با اشاره به اینکه در سامانه منتاک اطلاعات کامل تمام پروژه‌ها بارگذاری خواهد شد، گفت: آنچه مسلم است مدیریت درست در گرو داشتن اطلاعات جامع و درست است و اطلاعات درست نیز برگرفته از فهم کارشناسی است.
رضایی در بخش دیگری از سخنان خود به ارسال نامه ای با موضوع شناسایی ساختمان‌های ناایمن و ناپایدار به شهرداران استان اشاره و اظهار کرد: در این نامه به ۴ خطر اصلی شامل زلزله، حریق، فرونشست و فروریزش اشاره و بر ایمن سازی ساختمان‌ها در برابر این عوامل تأکید شده است.
او موضوع فرونشست را در فارس یک دغدغه جدی عنوان کرد و گفت: در برخی از روستاهای شهرستان فسا واقع در شرق استان، مشکل فرونشست بیخ گوش برخی از روستاهاست. 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس با اشاره به اینکه شهرداری مسئول ایمن سازی شهر و ساختمان‌های آن است، گفت: در حادثه متروپل آبادان، شهردار به عنوان مسئول اصلی حادثه شناخته شد.
رضایی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع نهضت ملی مسکن و روند اجرای آن در شهرهای استان اشاره و اظهار کرد: در حال حاضر در کشور حدود ۸میلیون مستأجر و ۸میلیون مجرد داریم؛ این آمار از آماده بودن گروه هدف ما برای ساخت مسکن گواهی می‌دهد. او همچنین زمان انتظار برای صاحب خانه شدن خانوارهای ایرانی بدون حمایت دولت را بیش از ۵۰ سال اعلام کرد و گفت: قطعاً مداخله و حمایت دولت‌ها برای کوتاه نمودن زمان خانه دار شدن مردم الزامی است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس با اشاره به ساخت سالیانه یک‌میلیون واحد مسکونی و قدرالسهم استان فارس که معادل ۲۶۰هزار واحد است، عنوان کرد: شهرداران و البته دهیاران در راستای اجرای هرچه بهتر این طرح، عهده دار وظایفی هستند که باید به جد نسبت به انجام آنها مبادرت ورزند و در حد اختیارات خود برای انجام این طرح کمک کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی