[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۱
  • دوره جدید

مربا گل‌محمدی تبریز، روزنامه شیراز نوین

 زمان پخت: 75 دقیقه
 
 مواد لازم
گلبرگ تازه گل محمدی: 1 کیلو
شکر: 3 کیلو
آب: 8 پیمانه
آب لیمو تازه: 4 قاشق غذاخوری

استفاده از گل محمدی و گلاب در غذا یکی از تمایزهای آشپزی ایرانی است. ایرانی‌ها مهارت خوبی در استفاده از این ماده خوش عطر و بو دارند و با آن غذا و دسر‌های منحصر به فردی تهیه می‌کنند. مربا گل محمدی برای تمام ما نام آشنایی است و به جرئت می‌توان آن را مختص ایران دانست. هر چند مربا گل محمدی در بیشتر مناطق ایران تهیه می‌شود ولی مانند مربای کدو حلوایی مجلسی به طور خاص آن را به منطقه آذربایجان ایران و شهر تبریز نسبت می‌دهند.
در منطقه آذربایجان فصل گل محمدی از اواسط اردیبهشت‌ماه شروع می‌شود تا اوایل تیرماه و جالب است بدانیم گل‌های مناطق کوهستانی آذربایجان مانند گل‌های کاشان تلخی ندارند و نیازی نیست هنگام تهیه مربای گل محمدی تبریز آن‌ها را بجوشانیم و تلخی‌شان را بگیریم.
همان طور که می‌دانیم تهیه مربا گل محمدی در فصل گل محمدی یعنی بهار رواج پیدا می‌کند  و اصولاً آن را با برگ‌های تازه گل درست می‌کنند اما با برگ‌های خشک گل نیز می‌توان این مربای لذیذ را به راحتی در خانه درست کرد. اگر برای تهیه آن دسترسی به گل‌های کوهستانی مناطق آذربایجان نبود هنگام خرید گل برای تهیه مربا گل محمدی خوشمزه یک نکته را باید در نظر داشته باشیم: می‌دانیم گل محمدی دارای دو رنگ صورتی و سرخ است، دقت کنید در تهیه مربا گل محمدی از نوع صورتی آن باید استفاده کرد چرا که گل محمدی سرخ، تلخی بیشتری نسبت به گل محمدی صورتی دارد.
در ادامه روش تهیه مربای گل محمدی را با هم می‌خوانیم.

 طرز تهیه 
 مرحله اول
یک طبقه از گل محمدی و یک طبقه از شکر را در ظرفی بریزید و به همین ترتیب ادامه دهید. با پارچه تمیز درب ظرف را ببندید و آن را یک شب در جای نسبتاً خنک قرار دهید.
 مرحله دوم
مقداری شکر را جداگانه بجوشانید و بعد روی گلبرگ‌ها بریزید و خوب هم بزنید. در ظرف را مجدداً با پارچه ببندید و 48 ساعت استراحت دهید.
 مرحله سوم
مقداری شکر در آن بریزید و مواد را در قابلمه‌ای بجوشانید تا خوب غلیظ شود. در هنگام جوشیدن کف ایجاد می‌شود که باید آن را بگیرید و دور بریزید، سپس آب لیمو را اضافه کرده و مربا را به هم بزنید و در نهایت از روی حرارت بردارید.
هنگامی‌که مربا خنک شد، آن را به یک بطری شیشه‌ای انتقال داده و مانند سایر مرباها نگهداری کنید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی