[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

در بحث دانش افزایی مربیان، نگاهی نو و ویژه داریم، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
با همت هیئت فوتبال شیراز، یک دوره کلاس دانش افزایی با حضور یکی از برترین مربیان پایه کشور در شیراز برگزار و از مدیران و مربیان تیم‌های پایه شیراز حاضر در لیگ‌های مختلف کشوری نیز تجلیل شد.
رئیس هیئت فوتبال شیراز در این ارتباط به شیراز نوین گفت: این دوره دانش افزایی به مدرسی استاد عباس چمنیان از مدرسان ای اف سی و یکی از چهار مدرس برتر کشور در زمینه فوتبال پایه برگزار شد. در این دوره 250 تا 300 مربی از شیراز و برخی شهرستان‌ها حضور داشتند.
سیدمحمدرضا حسینی درباره اهداف برگزاری این دوره گفت: هدف از برگزاری این کلاس این بود که بتوانیم مربیانی که در فوتبال پایه شهرمان کار می‌کنند را از لحاظ علم فوتبالی به روزرسانی کنیم و چشم اندازمان این است که در سال‌های آینده بتوانیم استعدادهای خوبی که در این شهر وجود دارند را طوری پرورش دهیم که بتوانند به فوتبال شیراز کمک کنند.
وی افزود: هیئت فوتبال شیراز قصد دارد از تمامی ‌اساتید برتر کشور و استان فارس برای پیشبرد بحث آموزش و کمک به سایر مربیان استفاده کرده و از این ظرفیت‌ها نهایت بهره را ببرد.
متولی فوتبال شیراز ادامه داد: هیئت فوتبال شیراز در بحث آموزش، رویکردهای نوینی دارد. در همین زمینه سامانه الکترونیکی هیئت فوتبال شیراز در تمامی ‌کمیته‌ها راه اندازی شده. مثلاً در همین کلاسی که برگزار شد، نفراتی که حضور داشتند می‌توانند از طریق همین سامانه گواهی‌شان را پرینت بگیرند. سامانه الکترونیکی هیئت فوتبال برای اولین بار در کشور راه‌اندازی شده و در هیچ جای دیگر ایران چنین سامانه‌ای وجود ندارد. در بحث کمیته قراردادها، کمیته آموزش، کمیته داوران، کمیته انضباطی و تمامی ‌امور دیگر، کارها به صورت الکترونیکی در حال انجام است.
حسینی درباره این سامانه افزود: تقریباً یک سال و نیم پیش استارت این کار را زدیم و زیرساخت‌هایش را با هم‌فکری اساتید، مربیان و پیشکسوتان راه اندازی کردیم و پیشنهاد می‌کنیم که هیئت‌های فوتبال سایر شهرها و استان‌ها نیز این کار را انجام دهند.
سرمربی سابق تیم‌های پایه فجرشهیدسپاسی درباره مراسم تجلیل از تیم‌های کشوری نیز گفت: در کنار کلاس دانش افزایی، روز جمعه از مربیان و مدیران تیم‌هایی که در فوتبال پایه کشور حضور داشتند نیز تجلیل کردیم. هدفمان این بود که این تیم‌ها بیشتر دیده شوند و مربیان و مدیران به ادامه فعالیت در این عرصه دلگرم شوند. 
وی درباره عملکرد این تیم‌ها در فصلی که گذشت، گفت: عملکرد تیم‌های کشوری در بخش پایه با توجه به زیرساخت‌های موجود در شهر شیراز، خیلی خوب بود و فراتر از سطح انتظارمان بود. با این زیرساخت‌های ضعیف، تیم‌هایی مثل ایمان سبز  و خلیج فارس خیلی خوب کار کردند و در کشور صاحب مقام شدند. تیم‌های دیگرمان نیز تلاش خوبی داشتند و باید قدردان تمام کسانی باشیم که در رده‌های پایه زحمت می‌کشند.
به گزارش شیراز نوین، در مراسم صبح دیروز شهردار شیراز نیز حضور داشت و این قول را داد که شهرداری در حد وسع و توانش به فوتبال و ورزش این شهر کمک کند. اصنافی گفت: ما نمی‌توانیم در بخش حرفه‌ای ورود کنیم ولی تا جایی که بتوانیم با هیئت فوتبال همکاری خواهیم داشت و در همین راستا زمین فوتبال قلعه که در حال آماده سازیست را در اختیار فوتبال شیراز خواهیم گذاشت.
محمد ناظم الشریعه سرمربی سابق تیم ملی فوتسال نیز که یکی از میهمانان این مراسم بود، در صحبت‌هایی برگزاری چنین همایش‌ها و کلاس‌هایی را برای کمک به فوتبال شیراز، بسیارمفید ارزیابی کرد.
باشگاه‌های فجرشهید سپاسی، قشقایی، پویندگان صنعت فجر، پارس آرا، فرا ایساتیس کران، ارژن، صدرا، ایمان سبز، پرسپولیس، عقاب، خلیج فارس، شهید وفایی، برق، آرمان، انقلاب، پژمان پارسه و وصال، تیم‌هایی بودند که از آن‌ها با اهدای تندیس و لوح یادبود تقدیر شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی