[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۱
  • دوره جدید

معاون علوم‌پزشکی شیراز: حمایت از خانواده اولویت علوم‌پزشکی است، روزنامه شیراز نوین

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز تأکید کرد که عزم این دانشگاه برای اجرای سیاست‌های کلان برنامه ملی حمایت از خانواده و فرزندپروری، جدی است. محمدحسین انباردار شنبه ۱۸ تیر در حاشیه بازدید از مجموعه خوابگاه‌های دانشجویی حضرت احمد بن موسی(ع) واقع در شهر صدرا، از پیگیری برای تکمیل تمام پروژه‌های علوم پزشکی شیراز و بهبود شرایط خوابگاهی این مکان دانشجویی خبر داد. او توضیح داد: خوابگاه دانشجویی متأهلان حضرت احمد بن موسی(ع) با داشتن ظرفیت بیش از ۸۰ خانوار دانشجو و امکاناتی که برای آن در نظر گرفته شده است، یکی از بسته‌های تشویقی این معاونت برای دانشجویان متأهل است.
انباردار با یادآوری اینکه خوابگاه یادشده سال 96 و با حضور وزیر بهداشت وقت افتتاح شد، امکانات آن را برای دانشجویان متأهل نسبتاً مناسب توصیف و اضافه کرد که در صورت تکمیل بخش‌های رفاهی، این خوابگاه به یکی از جذاب‌ترین خوابگاه‌های متأهلی کشور بدل خواهد شد.
معاون علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه تکمیل پروژه‌های رفاهی و فرهنگی این خوابگاه متأهلی در حال پیگیری است، ادامه داد: با راه اندازی این مکان دانشجویی، مشکل اسکان تعداد زیادی از دانشجویان متأهل رفع شده و از سوی دیگر باعث تشویق به ازدواج و تشکیل خانواده از سوی دانشجویان مجرد می‌شود.
او از آغاز پیگیری‌های لازم برای راه اندازی پروژه‌های ورزشی این مجموعه خبر داد و گفت: در طرح اولیه راه‌اندازی این مجموعه دانشجویی، اماکن ورزشی و تفریحی کامل با امکانات مضاعف همانند استخر، سرزمین بازی و تفریحات آبی، پیست دوچرخه کوهستان و مانند اینها در نظر گرفته شده است که در حال حاضر یکی از سالن‌های ورزشی آن در حال آماده سازی بوده و امیدواریم در آینده نزدیک به بهره برداری برسد.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مسافت این مجموعه خوابگاهی از فضاهای آموزشی دانشگاه را یکی از چالش‌های حضور دانشجویان دانست و توضیح داد: راه‌اندازی سرویس رفت و آمد منظم با حداکثر ساعات بازدهی، ایجاد مهد کودک، راه اندازی فضاهای فرهنگی و تفریحی و در نظر گرفتن برخی امتیازات برای ساکنان خوابگاه دانشجویی حضرت احمد بن موسی(ع) می‌تواند بر جذابیت حضور و سکونت در این خوابگاه بیفزاید. او گفت: تمامی هزینه‌های بهسازی و بازگشایی این مجموعه از اعتبارات اختصاصی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه پرداخت می‌شود و در صورت وجود حمایت‌های لازم از سوی سایر منابع، راه اندازی این خدمت جدید با سرعت بیشتری انجام می‌گیرد.
انباردار حمایت از تشکیل و تحکیم نهاد خانواده در دانشگاه را یکی از اهداف عالی و اصلی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز دانست و گفت: تمام امکانات موجود در این معاونت در خدمت سیاست ملی جوان سازی جمعیت و حمایت از خانواده قرار داشته و تلاش می‌کنیم تا در این امر خیر و آینده سازی کشور که ضامن استقلال و امنیت آینده نظام مقدس جمهوری اسلامی است، سهمی مؤثر داشته باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی