[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۱
  • دوره جدید

تداوم سازندگی در زیرساخت‌های درمانی، روزنامه شیراز نوین

مدیر درمان تأمین اجتماعی فارس از توسعه و ارتقای چشمگیر خدمات و زیرساخت‌های درمانی در سطح استان خبر داد.
دکتر جلال شجاعت در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته تأمین اجتماعی برگزار شد، با بیان اینکه جمعیتی بالغ بر دومیلیون و سیصدهزار نفر در استان زیر پوشش این بیمه قرار دارند، اظهار داشت: در سطح استان فارس 21 مرکز درمانگاهی و یک بیمارستان به افراد تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی ارائه خدمات درمانی می‌کنند و این در حالی است که با پنج درمانگاه و یک بیمارستان در حال احداث، بیشترین پروژه‌های تأمین اجتماعی در سطح کشور را به فارس اختصاص داده ایم.
وی با تقدیر از حمایت‌ها و نگاه مثبت دکتر میرهاشم موسوی، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در راستای پیشبرد پروژه‌های عمرانی استان فارس در حوزه سلامت و درمان اظهار داشت: در ماه‌های اخیر شاهد تحولات شگرفی در حوزه توسعه زیرساخت‌های درمانی سازمان تأمین اجتماعی استان فارس بوده ایم که این امر بدون حمایت‌های همه‌جانبه مدیرعامل سازمان 
دست‌یافتنی نبود.
مدیر درمان تأمین اجتماعی فارس در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به این موضوع که در مدت چهارماهه مسئولیت تلاش‌های وافری برای پیشبرد پروژه‌های درمانی انجام شده، اظهار داشت: عملیات احداث پروژه بیمارستان 320 تختخوابی ملاصدرا واقع در بزرگ‌راه الهاشمی از سال 1399 آغاز شد و تا اواسط اسفندماه 1400 در حدود 31 درصد پیشرفت فیزیکی در فاز اول داشت. طی چهار ماه اخیر با تلاش‌های صورت گرفته، این پروژه 21 درصد پیشرفت کار داشته و به 52 درصد رسیده است. امیدواریم در انتهای اسفندماه سال جاری فاز اول آن به بهره‌برداری برسد.
دکتر شجاعت در ادامه از رونق پروژه‌های درمانی سازمان تأمین اجتماعی در شهرستان‌های فارس خبر داد و افزود: درمانگاه‌های مهر و خرم بید در زمره پروژه‌هایی قرار می‌گیرند که از 18 ماه گذشته عملیات اجرایی آنها متوقف شده بود و با پیگیری‌های انجام شده در هفته تأمین اجتماعی، شاهد تداوم عمرانی درمانگاه مهر و کلنگ‌زنی درمانگاه خرم‌بید هستیم.
او در ادامه بیان داشت: پروژه‌های درمانگاهی فیروزآباد با وجود 80 درصد پیشرفت، به دلیل کمبود اعتبار و عدم پیگیری دچار وقفه و تعطیلی شده بود و با حمایت مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، استاندار محترم جناب آقای دکتر ایمانیه و دکتر فروردین نماینده مردم فیروزآباد در مجلس شورای اسلامی، مبلغی معادل 10میلیارد تومان به پیمانکار پرداخت شد و امیدواریم پروژه در هفته دولت به بهره برداری برسد.
مدیر درمان تأمین اجتماعی فارس از خیران به عنوان بازوان توانمند نظام سلامت یاد کرد و اظهار داشت: درمانگاه خیرساز اقلید و زرقان پس از وقفه طولانی در دست عمران و سازندگی قرار دارد.
وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه طرح ارتقای درمانگاه‌ها در دستور کار مدیرت درمان تأمین اجتماعی قرار دارد، اظهار داشت: تبدیل درمانگاه‌های تک‌شیفت به شبانه‌روزی در شهرستان کازرون فارس، یکی از خواسته‌های جدی و برحق مردم بود که با استخدام نیروی انسانی جدید در دستور کار قرار گرفته است.
این مقام ارشد سازمان تأمین اجتماعی در استان فارس، در ادامه بخشی از فعالیت‌های بیمارستان شهید بهشتی را تشریح کرد و افزود: این مرکز درمانی مصوبه 300 تختخوابی داشته و هم اکنون دارای 220 تخت فعال است و با بهره‌گیری از این ظرفیت، در سال 1400 بیش از 20هزار بیمار بستری داشته است. او با بیان اینکه در سه‌ماهه اول سال جاری جمعیتی بالغ بر 5هزار نفر از خدمات درمانی بیمارستان شهید بهشتی بهره مند شده اند، اظهار داشت: در سال گذشته 2480 زایمان در این بیمارستان صورت گرفته و 9600 جراحی در زمینه‌های قلب، کلیه، ام‌آرآی و بقیه موارد داشته ایم. مدیر درمان تأمین اجتماعی فارس در ادامه عنوان کرد: بیمارستان شهید بهشتی مجهز به یک پلی‌کلینیک تخصصی است و ضریب اشغال تخت آن معادل 70 درصد ارزیابی می‌شود. وی از ارتقای خدمات در بیمارستان شهید بهشتی خبر داد و افزود: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، مرکز ام آر آی بیمارستان شهید بهشتی به صورت سه شیفت و شبانه‌روزی آماده ارائه خدمات خواهد شد. همچنین برنامه‌هایی برای ارتقای خدمت رسانی مرکز دیالیز بیمارستان شهید بهشتی به صورت سه شیفت در دست انجام است.
دکتر شجاعت با اشاره به این موضوع که خدماتی که در بیمارستان شهید بهشتی به افراد تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی ارائه می‌شود، رایگان است، اظهار داشت: استان فارس به عنوان مرکز درمانی جنوب کشور ارزیابی می‌شود و بیش از 20 درصد از مراجعه کنندگان به مرکز طرف قرارداد بیمه تأمین اجتماعی، از سایر استان‌ها به کلان‌شهر شیراز برای دریافت خدمات درمانی مراجعه می‌کنند. او با ارائه آمار و ارقامی پیرامون فعالیت‌های صورت گرفته افزود: استان فارس در حوزه معاونت خرید راهبردی مراکز دانشگاهی و غیردانشگاهی رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است و با 423 پزشک متخصص و فوق تخصص، 669 پزشک عمومی، 80 دندان‌پزشک، 847 داروخانه، 638 مرکز پاراکلینیک، 143 مرکز درمانگاهی و پلی کلینیک، 77 مرکز بیمارستان و دی کلینیک اعم از دانشگاهی و غیردانشگاهی و خیریه با سازمان تأمین اجتماعی قرارداد دارند.
مدیر درمان تأمین اجتماعی فارس با بیان اینکه استان در حوزه طرح پزشک خانواده و نسخه الکترونیک پیشتاز است، خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، 70 درصد نسخه‌ها در سال 1400 به صورت الکترونیک انجام می‌شد که این رقم در سال جاری به 87 درصد ارتقا یافته است.
دکتر شجاعت در ادامه با اشاره به آمار و ارقامی پیرامون فعالیت‌های صورت گرفته بیان داشت: در سال 1400 در طرح پزشک خانواده مبلغی بالغ بر 252میلیارد تومان خرید خدمت انجام شده و در حوزه مراکز دانشگاهی 1750میلیارد تومان خرید خدمت صورت گرفته است و به طور کلی بودجه درمان غیرمستقیم تخصیص یافته در سال گذشته مبلغی بالغ بر 2000میلیارد تومان در استان فارس هزینه شده و رتبه دوم کشور را به خود اختصاص می‌دهد.
وی در بخش پایانی سخنانش با بیان اینکه در راستای افزایش مراکز طرف قرارداد گام برمی‌داریم، اظهار داشت: ارتباط تنگاتنگی با پنج دانشگاه علوم پزشکی سطح استان به منظور ارتقای خدمات بهتر و بیشتر به افراد تحت پوشش سازمان تأمین 
اجتماعی داریم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی