[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۳
  • دوره جدید

کمبود بازی تدارکاتی بزرگترین معضل در مسیر آماده سازی، روزنامه شیراز نوین

عادل فردوسی‌پور در یادداشتی برای مجله معتبر، به معرفی اجمالی تیم ملی پرداخته است. به گزارش فوتبال 360، عادل فردوسی‌پور که از سال‌های گذشته در موارد مختلفی با مجله معتبر ورلدساکر همکاری داشته، این‌بار و در شماره آگوست 2022 این نشریه یادداشتی پیرامون وضعیت آماده‌سازی تیم ملی ایران در مسیر جام جهانی 2022 نوشته است.
ورلدساکر در آخرین شماره‌اش، در بخشی به عنوان «اولین نگاه»، 32 تیم حاضر در جام جهانی 2022 قطر را توسط کارشناسانش ارزیابی کرده و فردوسی‌پور، نویسنده منتخب مجله برای بررسی شرایط تیم ملی بوده است. این مقاله که با تیتر «ایران؛ امیدواری یک ملت، با وجود آماده‌سازی پرهرج‌ومرج» به انتشار رسیده را در ادامه با هم می‌خوانیم:
نمای کلی
داستان صعود ایران به جام جهانی قطر 2022 دو نیمه متفاوت داشت. در دومین دور از مرحله مقدماتی، دو شکست غیرمنتظره مقابل بحرین و عراق آن‌ها را در آستانه حذف قرار داد و باعث اخراج مارک ویلموتس شد. آمدن دراگان اسکوچیچ با تغییر شرایط و قطعی کردن صعود با 3 بُرد در بازی‌های حیاتی در 8 روز همراه بود و در دور نهایی هم 8 بُرد از 10 مسابقه، ایران را در میان تیم‌های صعودکننده قرار داد.
برای بسیاری از مردم ایران، بازی مقابل انگلیس و آمریکا در قطر جنبه‌هایی سیاسی دارد. در شرایطی که ایران برای اولین بار در تاریخ خود در سومین جام جهانی پیاپی حاضر می‌شود، همه در انتظار آن هستند که تیم ملی با صعود از مرحله گروهی تاریخ‌سازی کند. اگرچه کمبود بودجه و آماده‌سازی فاجعه‌بار، سایه سنگینی روی خوشبینی‌ها انداخته است.
تاکتیک
تقریباً شبیه به جام جهانی روسیه. دفاع فشرده و کمین برای ضد حملات، استراتژی اصلی ایران برای مقابله با تیم‌هایی است که روی کاغذ از تیم ملی قوی‌تر هستند. همکاری جذاب زوج سردار آزمون - مهدی طارمی، تهدید اصلی برای رقباست.
ترکیب احتمالی (3-3-4)
علیرضا بیرانوند- امید نورافکن - محمدحسین کنعانی‌زادگان - شجاع خلیل‌زاده - صادق محرمی-  وحید امیری - سعید عزت‌اللهی - احمد نوراللهی، مهدی طارمی‌- سردار آزمون - علیرضا جهانبخش.
ستاره تیم ملی ایران مهدی طارمی ‌است. بدون هیچ شکی با 20 گل و 12 پاس گل، تأثیرگذارترین بازیکن فصل گذشته لیگ برتر پرتغال بود.
سرمربی ایران دراگان اسکوچیچ است و چند جام را در فوتبال داخلی کروواسی و اسلوونی برده اما جام جهانی قطر، اولین تجربه بین‌المللی او خواهد بود.
آیا ایران می‌تواند به شکل مناسبی آماده شود؟
مانند همیشه مسئله اصلی در فوتبال ایران مربوط به خارج از زمین است. به دلیل تحریم‌ها و نبود برنامه‌ریزی حرفه‌ای، فراهم کردن بازی‌های تدارکاتی چیزی شبیه به مأموریت غیرممکن بوده است. لغو بازی دوستانه مقابل کانادا با حواشی فراوان نیز بر مشکلات ایران افزود.
آن‌ها چگونه مسائل مدیریتی را حل خواهند کرد؟
با برکناری رئیس قبلی با تصمیم هیئت رئیسه، فدراسیون فوتبال ایران حالا بدون رئیس اداره می‌شود. با توجه به ملایمت اسکوچیچ مقابل بی‌انضباطی‌ها، مدیریت بهتر امور در فاصله چند ماه مانده به جام جهانی کلیدی خواهد بود.
آیا اسکوچیچ در جام جهانی در ترکیب تیم سورپرایز خواهد داشت؟
شاید میلاد محمدی در سمت چپ دفاع بازی کند. با وجود بی‌اعتنایی به گزینه‌های محبوب مردم مثل رامین رضائیان و وریا غفوری، اسکوچیچ ممکن است شجاع خلیل‌زاده را در سمت راست خط دفاعی به کار گیرد. علی قلی‌زاده هم می‌تواند به دلیل مصدومیت وحید امیری فرصت بازی پیدا کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی