[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

شهروندان مراقب کلاهبرداری با عنوان واگذاری انشعاب باشند، روزنامه شیراز نوین

مدیر دفتر حقوقی و رسیدگی به شکایات شرکت توزیع نیروی برق شیراز به شهروندان هشدار داد کلاهبرداران در فروش باغ‌شهری، با ادعای تفکیک و تغییر کاربری مجاز و گفته‌های کذبی همچون وجود انشعاب برق یا واگذاری انشعاب برق در آینده در کمین افراد ناآگاه‌اند. 
وردی‌زادگان در جمع خبرنگاران گفت: واگذاری انشعاب برق، تنها توسط شرکت‌های توزیع و با طی مراحل قانونی و از طریق مبادی تعریف شده انجام می‌شود و خارج از این چهارچوب، امکان اخذ هیچ انشعاب قانونی و مجاز وجود ندارد. این مقام مسئول با اشاره به اینکه بعضاً شاهد مواردی از کلاهبرداری تحت عنوان واگذاری انشعاب برق، به ویژه در اراضی موسوم به باغ‌شهری و خانه باغ در خارج از محدوده شهر هستیم، خاطرنشان کرد: اخذ انشعاب برق در اینگونه مناطق و با عناوین یادشده، طبق مصوبه شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان، دستور مقامات قضایی و همچنین تصریح قانونی، منوط به دریافت پاسخ استعلام‌های لازم و تعریف شده مراجع ذی‌صلاح از جمله امور اراضی و جهاد 
کشاورزی است. 
وی اضافه کرد: وجود خطوط عبوری شبکه برق روستایی و شهری، وجود خطوط شبکه برق چاه‌های کشاورزی و... در مجاورت اراضی باغ‌شهری دلیلی بر واگذاری انشعاب برق نیست و برقراری انشعاب صرفاً بر اساس مجوزهای قانونی و بر اساس قوانین و دستورالعمل‌ها امکان‌پذیر است. وی با بیان اینکه واگذاری انشعاب از خطوط برق مربوط به چاه‌های کشاورزی و روستاها خارج از چهارچوب تعریف شده قانونی، ممنوع و تخلف است، متذکر گردید: ایجاد هرگونه انشعاب غیرمجاز برق، مستوجب کیفر قانونی است و بی‌اطلاعی خریداران املاک گاه موجب سوءاستفاده افراد کلاهبردار می‌شود یا بسیار دیده شده که متخلف تغییر کاربری اراضی با اخذ انشعاب غیرمجاز و غیرقانونی به صورت مقطعی و در زمان فروش، اقدام به کلاهبرداری از خریدار نموده و به غیر از فروش ملک و مستحدثات غیرمجاز به چندین برابر قیمت، عواقب سنگین قانونی و قضایی ناشی از استفاده غیرمجاز برق را بر دوش خریدار ناآگاه 
تحمیل می‌نماید. 
وی افزود: خریداران به راحتی می‌توانند در خصوص مجاز بودن کاربری ملک مدنظر از طریق امور اراضی کسب اطلاع نمایند یا حتی در صورت وجود انشعاب قبل از خرید ملک، موضوع قانونی بودن، نوع انشعاب و... را با در دست داشتن شماره اشتراک و آدرس دقیق ملک از ادارات و دوایر برق استعلام نمایند. این مقام مسئول با تأکید بر اینکه مطابق قانون، هرانشعاب غیرقانونی جمع‌آوری خواهد شد، گفت: علاوه بر قطع برق و جمع آوری انشعاب، مالک به دستگاه قضایی معرفی و محکوم به پرداخت جرائم سنگین قانونی خواهد شد. وی همچنین اضافه نمود که واحدهای بازرسی ادارات و نواحی مختلف شرکت توزیع، با اخذ مساعدت‌های مرجع قضایی و استفاده از همکاری عوامل انتظامی به صورت دائم و کاملاً تخصصی در پی کشف و برخورد با متخلفان این حوزه می‌باشند. 
سید امین وردی‌زادگان افزود: بعضاً دیده شده کلاهبردارانی تحت عنوان اخذ انشعاب برق مبالغ هنگفتی از متقاضیان دریافت نموده و بی هیچ نتیجه و حتی پاسخی بعد از مدتی متواری شده اند. مدیر دفتر حقوقی و رسیدگی به شکایات شرکت توزیع نیروی برق شیراز با بیان اینکه هم اکنون پرونده‌هایی در خصوص استفاده‌کنندگان غیرمجاز از برق تشکیل شده و در حال رسیدگی است، گفت: شهروندان می‌توانند موارد تخلف اعم از برق غیرمجاز، دست‌کاری در کنتور، وجود دستگاه‌های ماینر و استخراج رمزارز و... را از طرق و درگاه‌های مختلف همچون تماس با شماره تلفن ۱۲۱ یا درگاه اینترنتی شرکت به نشانی www.shirazedc.co.ir و از طریق فضای مجازی به شماره ۰۹۰۰۱۳۷۰۱۲۱، گزارش و مجموعه خدمات رسان توزیع برق را در ارائه خدمات پایدار و مستمر برق یاری نمایند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی