[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۱
  • دوره جدید

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق فارس: خاموشی در بخش خانگی خط قرمز است، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس در جلسه شورای اداری استان گفت: امسال خط قرمز وزرات نیرو، علی‌رغم همه مشکلات، اعمال نشدن خاموشی در بخش خانگی است. حمیدرضا کریمی فرد با بیان اینکه در حال حاضرصنعت برق کشور و استان روزهای سخت و دشواری را پشت سر می‌گذارد، گفت: اهمیت این موضوع تا بدان‌جاست که رئیس جمهور نیز در سخنان خود به این موضوع مهم اشاره داشته اند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس ادامه داد: پیک بار استان سال گذشته ۴۳۰۰ مگاوات بود؛ حال آنکه پیش بینی می‌شود با توجه به گرم شدن بیشتر هوا نسبت به مدت مشابه سال قبل، مصرف برق از این میزان فراتر رفته که این امر ضرورت همکاری کلیه مشترکان برق اعم از اداری، صنعتی، کشاورزی، تجاری و به ویژه مشترکان خانگی در روزهای آینده را دوچندان می‌کند.
این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود، خواستار همکاری کلیه دستگاه‌های اجرایی، اداره‌ها و نهادهای عمومی غیردولتی در مدیریت مصرف برق در پیک بار تابستان سال جاری شد و افزود: دولت مدیریت مصرف برق را از خودش آغاز کرده است و برق مشترکان اداری پرمصرف طی دو هفته اخطار و در صورت تداوم روند و بی‌توجهی به لزوم مدیریت مصرف، در هفته‌های آتی قطع می‌گردد و وصل آن منوط به تعهد بالاترین مقام استانی سازمان است.
کریمی فرد افزود: بر اساس مصوبه اخیر شورای عالی امنیت ملی، کلیه دستگاه‌های اجرایی، قضایی، بانک‌ها، شهرداری‌ها، نیروهای مسلح و نهادهای عمومی غیردولتی موظف به کاهش مصرف به میزان 30 درصد در ساعات اداری (7 تا 13:30) و 70 درصد در ساعات 
غیراداری می‌باشند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس به اعمال برنامه‌های مدیریتی مصرف برق در قالب بسته‌های تشویقی هم اشاره کرد و افزود: در بخش کشاورزی مقرر شده است آن دسته از کشاورزانی که از ساعت 11 تا 18 در بازه زمانی 15 خرداد تا 15 شهریورماه 1401 در ساعات اوج بار، به مدت 5 ساعت اقدام به خاموش کردن پمپ چاه‌های کشاورزی خود نمایند، علاوه بر اینکه هزینه برق مصرفی آن‌ها در 19 ساعت باقی مانده شبانه روز به صورت رایگان محاسبه خواهد شد، مشمول دریافت پاداش‌های تشویقی بر اساس دستورالعمل‌های وزارت نیرو خواهند شد.
کریمی فرد در خصوص مشترکان صنعتی نیز گفت: به آن دسته از مشترکان صنعتی که در بازه زمانی 10 خرداد تا 15 شهریورماه سال جاری مصرف خود را کاهش دهند، متناسب با مقدار کاهش مصرف و روزهای همکاری پاداش تعلق می‌گیرد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، در بخش دیگری از سخنان خود بر نقش و همکاری مردم در مدیریت مصرف برق تأکید کرد و ابراز داشت: استان فارس بیش از 1میلیون مشترک برق دارد که 87 درصد آن در بخش خانگی است و از این رو این گروه از مشترکان می‌توانند با مدیریت مصرف بهینه برق، سهم قابل‌توجهی در عبور موفق از پیک بار تابستان سال جاری داشته باشند. وی ساعات اوج مصرف در تابستان سال جاری را از 11 تا 18 و 20 تا 23 عنوان کرد و گفت: از کلیه مشترکان خانگی درخواست می‌شود تا در این زمان از شبانه‌روز از وسایل پرمصرف همچون اتو، جاروبرقی، ماشین لباسشویی، ظرفشویی و... استفاده ننمایند.
کریمی فرد به بسته تشویقی در این بخش نیز اشاره کرد و افزود: مشترکان پرمصرف و بدمصرف در صورت کاهش مصرف برق نسبت به سال گذشته و رعایت الگوی مصرف، به ازای هر کیلووات ساعت مبلغ 500 تومان پاداش در قبض برق آنها اعمال می‌شود و پاداش دریافت خواهند کرد. وی یادآور شد: بر اساس این طرح که از ابتدای خردادماه سال جاری آغاز شده، مشترکان خانگی در صورت رعایت سقف الگوی مصرف و کاهش مصرف، ۵ برابر متوسط قیمت فروش در صورت حساب بستانکار می‌گردند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، در ادامه خواستار همکاری صدا و سیمای مرکز فارس، اداره کل فرهنگ و ارشاد و سازمان تبلیغات اسلامی در جهت اطلاع رسانی مؤثر، آگاه‌سازی عمومی و آموزش روش‌های مدیریت مصرف برق و فرهنگ‌سازی به‌ویژه در شبکه‌های تصویری و مجازی در ساعات پربیننده و تریبون‌های مردمی شد و بیان داشت: همکاری دستگاه‌های تبلیغی و اطلاع رسانی می‌تواند نقش کلیدی در تنویر افکار عمومی و فرهنگ‌سازی مصرف بهینه انرژی در بین جامعه داشته باشند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، در پایان سخنان خود به موضوع دستگاه‌های رمزارز غیرمجاز در استان نیز اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به مؤثر بودن گزارش‌های مردمی، شهروندان می‌توانند از طریق شماره 113 ستاد خبری وزارت اطلاعات، شماره 114 ستاد خبری اطلاعات سپاه، سامانه «سمات» شرکت توانیر به آدرس www.tavanir.org.ir/samaat و ثبت گزارش یا ارسال پیامک به شماره‌ 3000290157 و شماره فضای مجازی 09916672483 دفتر حراست و امور محرمانه شرکت توزیع نیروی برق استان فارس و استفاده از اپلیکیشن برق من، استخراج‌کنندگان غیرقانونی رمزارزها را معرفی کنند و از پاداش میلیونی تا سقف 20میلیون تومان، مطابق دستورالعمل وزارت نیرو بهره‌مند گردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی