[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

آغاز سومین مرحله نهضت مواسات در فارس، روزنامه شیراز نوین

به گفته رئیس سازمان بسیج سازندگی فارس، سومین مرحله از نهضت مواسات، همدلی و خدمت مؤمنانه در سال ۱۴۰۱ به مناسبت دهه امامت و ولایت با عنوان کرامت علوی ۳ در سراسر استان برگزار خواهد شد.
اسماعیل قزل سفلی دوشنبه ۲۰ تیر در جمع خبرنگاران بیان کرد: در این مرحله از نهضت خدمت مؤمنانه، تمرکز بر خدمات مختلفی مانند نذر قربانی، تأمین و اهدای جهیزیه و فراهم‌کردن ازدواج آسان، توزیع بسته‌های معیشتی، مرمت و تکمیل مسکن محرومین، آزادسازی زندانیان جرائم مالی غیرعمد، مشاوره‌های حقوقی و مهندسی، نذر خون و... است.
او ادامه داد: همچنین از دیگر برنامه‌ها می‌توان به موضوع کارآفرینی و اشتغال زایی اشاره کرد که از طریق مهارت آموزی، رفع موانع تولید و ایجاد فرصت‌های شغلی کوچک و محلی و خانگی فراهم می‌شود.
قزل سفلی گفت: یکی از مهم‌ترین بخش‌های خدمت مؤمنانه مربوط به خدمات جامع سلامت است که با راه‌اندازی پایگاه‌های سیار پزشکی و درمانگاه‌های تخصصی جهادی و ارائه خدمات آموزشی و مشاوره‌ای محقق می‌شود.
جانشین قرارگاه محرومیت زدایی سپاه فجر فارس با اشاره به اینکه در این مرحله از نهضت خدمت مؤمنانه مانند سنوات گذشته محور فعالیت‌ها، پایگاه‌های مقاومت، مساجد و گروه‌های جهادی هستند، افزود: بر اساس آمار و بانک اطلاعاتی محرومین که با شناسایی دقیق طی دو سال درگیری با ویروس کرونا جمع آوری شده، مؤلفه‌های خدمت بر این مبنا برنامه ریزی شده و تلاش می‌شود که به این جامعه هدف خدمات به صورت هدفمند ارائه شود.
قزل سفلی با اشاره به نقش خیران در استمرار نهضت خدمت مؤمنانه، بیان کرد: در این مرحله مجموعه‌های مختلفی مانند بنیاد علوی، ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، بنیاد غدیر، کمیته امداد امام خمینی(ره)، آستان قدس رضوی، خیریه‌ها، تشکل‌های مردم نهاد، هیئت‌های مذهبی و به ویژه خیران مشارکت دارند و یک کار جمعی در حال انجام است. او با بیان اینکه خدمت مؤمنانه، لبیک به فرمان مقام معظم رهبری است و تقریباً از روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا آغاز شد، به عنوان یک رسالت تکلیفی به صورت هدفمند و البته با تغییر رویکرد همچنان ادامه پیدا خواهد کرد، گفت: «کمک مؤمنانه» باید جای خودش را به «خدمت مؤمنانه» بدهد و اقشار مختلف با ظرفیت‌ها و مهارت‌هایی که دارند، اقدام به خدمت رسانی کنند و توانمندسازی خانواده‌های محروم و نیازمند در این رویکرد جدید از مهم‌ترین اولویت‌هاست.
رئیس سازمان بسیج سازندگی فارس گفت: در طرح کرامت علوی ۳ با توجه به برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شده، پیش بینی می‌شود بیش از ۶۰هزار بسته معیشتی، یک‌میلیون پرس غذای گرم و... تهیه و توزیع شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی