[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

آغاز جشنواره اقوام ایرانی در شیراز ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس از آغاز به کار جشنواره اقوام ایرانی از روز چهارشنبه ٢٢ تیر خبر داد و گفت که این رویداد به مدت ١٠ روز ادامه دارد.
سید مؤید محسن‌نژاد سه‌شنبه ۲۱ تیر در یک کنفرانس خبری که پیرامون جشنواره اقوام ایرانی به میزبانی فارس برگزار شد، ایجاد شور و نشاط اجتماعی برای شهروندان شیرازی، معرفی فارس و شیراز، حمایت از هنرمندان صنایع دستی، معرفی اقوام در در قالب میراث ناملموس و عرضه صنایع‌دستی را از جمله اهداف برگزاری این جشنواره 
اعلام کرد.
او با بیان اینکه این جشنواره به مدت ١٠ روز در شیراز اجرایی می‌شود، اعلام کرد که در حاشیه این نمایشگاه، برپایی سیاه چادرهای عشایری و ارائه ورکشاپ و کارگاه آموزشی نیز پیش بینی شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس همچنین با بیان اینکه ١٠٠ غرفه در این جشنواره پیش بینی شده است، محل استقرار این غرفه‌ها را حدفاصل چهارراه ادبیات به حافظیه 
عنوان کرد.
محسن‌نژاد خاطرنشان کرد: از استان‌های فارس، خوزستان، لرستان، سیستان و بلوچستان، کردستان، آذربایجان شرقی، گلستان و خراسان شمالی در این جشنواره شرکت کرده‌اند.
او در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: یکی از تمرین‌های خوب همدلی و همکاری در سطح فارس با برگزاری این رویداد اتفاق افتاده است.
مدیرکل میراث فرهنگی فارس که معتقد است فارس می‌تواند کانون رویدادهای میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باشد، تصریح کرد: غنای فارس موجب شده تا خاستگاه و زمینه‌ای برای فعالان این سه حوزه باشد.
محسن نژاد همچنین با اشاره به تدوین تقویم رویدادهای استان بیان کرد: تدوین تقویم با رایزنی فرمانداران انجام شده و این تقویم مبنای رویدادهای سالانه قرار می‌گیرد.
او در خصوص میزان اثرگذاری جشنواره‌هایی نظیر اقوام ایرانی عنوان کرد: ارزیابی و اثرگذاری اینگونه جشنواره‌ها در حال احصا شدن است.
مدیرکل میراث فرهنگی فارس تصریح کرد: می‌توان با حمایت از بخش خصوصی زمینه حضور توسعه فعالیت‌های گردشگری را فراهم کرد. 
به گفته محسن‌نژاد، اگر فعالیت‌های گردشگری به خوبی در جامعه اجرایی شود، شاهد به حرکت در آمدن چرخ اقتصاد گردشگری در جامعه خواهیم بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی