[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

کرونا خیز برداشت ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، ابوذر پاریزی گفت: طی شبانه روز گذشته هر ساعت ۲ بیمار مبتلا یا مشکوک به ابتلا به کرونا در بیمارستان‌های فارس بستری شده‌اند.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۳۱هزار و ۱۷۳ بیمار مثبت با انجام دومیلیون و ۱۶۵هزار و ۴۸۶ تست تشخیصی مولکولی و سریع کرونا در فارس شناسایی شده است. او گفت: طی این مدت ۶۲۱هزار و ۹۸۵ بیمار مبتلا به کرونا در فارس بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.
پاریزی اضافه کرد: با بستری شدن ۴۸ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، تعداد موارد بستری در بخش‌های کرونای بیمارستان‌های فارس به ۱۹۹ نفر رسیده است. مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن ابراز تأسف از خیز دوباره کووید 19، متذکر شد طی روزهای اخیر تعداد بیماران نیازمند خدمات ویژه درمانی هم افزایش یافته است و اکنون ۱۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
به گفته وی، خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۶ نفر است.
همچنین تعداد دوزهای تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز به هشت‌میلیون و ۱۱۲هزار و ۶۵ دوز رسیده است.
وی در پایان گفت: از کل واکسن‌های تزریق شده، سه‌میلیون و ۴۲۱هزار و ۹۰۰ دوز نوبت اول، سه‌میلیون و ۱۲۹هزار و ۲۳۰ دوز نوبت دوم، یک‌میلیون و ۵۴۷هزار و ۳۷۶ دوز نوبت سوم و ۱۳هزار و ۵۵۹ دوز یادآور واکسن بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی