[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۱
  • دوره جدید

شیراز مهد کشتی بوده است، روزنامه شیراز نوین

شهردار شیراز با بیان اینکه شهرداری به طور قانونی در بحث ورزش‌های همگانی فعالیت می‌کند، گفت: ظرفیت‌هایی وجود دارد که شهرداری شیراز در قالب باشگاه استعدادیابی در حال ورود به حوزه ورزش همگانی به قهرمانی است که قدم اصلی، حوزه کشتی بوده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، سید احسان اصنافی شهردار شیراز، با محمدرضا گرایی قهرمان کشتی المپیک ۲۰۲۰ قبل از اعزام به مسابقات قهرمانی بزرگسالان جهان که در شهریورماه جاری در بلگراد پایتخت صربستان برگزار می‌شود، دیدار و گفت‌وگو کرد. شهردار شیراز با تقدیر از پشتکار و استعداد و توانمندی این قهرمان شیرازی که افتخاری برای این کلان‌شهر است، اظهار کرد: شهر شیراز به نوعی از دیرباز مهد کشتی بوده و فارس پرچم‌دار کشتی در کنار استان‌‌هایی همچون مازندران و بخش‌هایی از خوزستان بوده است. وی با تأکید بر این موضوع که باید این ظرفیت ریشه‌دار و پرچم بالنده را حفظ کنیم، تصریح کرد: باید ظرفیت‌ها را در نظر بگیریم تا با محدودیت‌هایی که وجود دارد، رنجش ایجاد نشود.
شهردار شیراز با بیان اینکه شهرداری به طور قانونی در بحث ورزش‌های همگانی فعالیت می‌کند، گفت: ظرفیت‌هایی وجود دارد که شهرداری شیراز در قالب باشگاه استعدادیابی در حال ورود به حوزه ورزش همگانی به قهرمانی است که قدم اصلی، حوزه کشتی بوده است. علی اکبر سلطانی رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از افتخارآفرینی ستارگانی همچون محمدرضا گرایی که با همت و پشتکار خود و مربیان خود این افتخارات را رقم زده‌اند، گفت: به نوبه خود در شورای شهر طرح‌ها و مصوباتی در زمینه حمایت از قهرمانان میادین ورزشی خواهیم داشت.
وی بیان کرد: با ایجاد ظرفیت‌ها و زمینه‌هایی که وجود دارد، به دنبال تبدیل شیراز به قطب ورزشی کشتی فرنگی هستیم.
مهدی نصیری قرقانی عضو شورای اسلامی شهر شیراز نیز با تأکید بر ظرفیت‌های شیراز به عنوان قطب این رشته ورزشی، گفت: به دنبال مدل‌هایی هستیم که ظرفیت‌ها را پای کار آوریم و با امکانات سخت‌افزاری و مالی این توانمندی‌ها به منصه ظهور رسانده شود و رویکردمان در این عرصه استفاده بهینه از امکانات است.
قابل ذکر است، در این جلسه زین‌العابدین عرب مشاور ورزشی و تربیت بدنی شهردار شیراز نیز به حمایت شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز از این قهرمان عرصه کشتی فرنگی پرداخت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی