[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۲
  • دوره جدید

آیه‌های زمینی نماینده ایران در جشنواره کن، روزنامه شیراز نوین

فیلم «آیه‌های زمینی»، امسال تنها فیلم بلندی است که از ایران در جشنواره کن به روی پرده می‌رود. به گزارش ایسنا، این فیلم به کارگردانی و نویسندگی مشترک علی عسگری و علی‌رضا خاتمی است که در روزهای ۲۳، ۲۴ و ۲۵ می(۲،۳ و ۴ خرداد) در چهارنوبت در جشنواره کن به نمایش گذاشته می‌شود.
علی عسگری، پیش از این با فیلم‌های بلند «ناپدید شدن» در جشنواره ونیز و «تافردا» در جشنواره برلین و با فیلم‌های کوتاه «بیشتر از دوساعت» و «سکوت» در بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه کن حضور داشته است.
علی‌رضا خاتمی نیز با فیلم «آیه‌های فراموشی» جایزه فیلم‌نامه جشنواره ونیز را دریافت کرده است.
مجید صالحی، گوهر خیراندیش، فرزین محدث، صدف عسگری، حسین سلیمانی، فائزه راد، بهرام ارک، سروین ضابطیان، ارغوان شعبانی و اردشیر کاظمی، بازیگران فیلم سینمایی «آیه‌های زمینی» هستند.
فیلم ۷۷ دقیقه‌ای «آیه‌های زمینی»، داستان زندگی روزمره مردمانی از همه طبقات زندگی را دنبال می‌کند که محدویت‌های مختلفی به آنها تحمیل شده است. این فیلم تکان‌دهنده، طنزآمیز و تأثیرگذار، روحیه و عزم مردم را در میان ناملایمات به تصویر می‌کشد و پرتره‌ای ظریف از یک جامعه پیچیده را ارائه می‌دهد.
دیگر عوامل «آیه های زمین» هم عبارتند از: مدیر فیلم‌برداری: ادیب سبحانی، تهیه‌کنندگان: علی‌عسگری، میلاد خسروی، تهیه کنندگان مشترک: علی‌رضا خاتمی، ریحانه راد، تدوین: احسان واثقی.
طراح و ترکیب صدا: علی‌رضا علویان، دستیار اول کارگردان و برنامه‌ریز: ایمان توکلی، صدابرداران: عبدالرضا حیدری، ایمان بازیار، طراح صحنه: حامد اصلانی، طراح لباس: مروارید کاشیان، با تشکر از: مریم تجدد. طراح چهره‌پردازی: مهدی صیاد، با تشکر از: امید گل‌زاده.
جلوه‌های ویژه کامپیوتری: کامیار شفیع‌پور، تصحیح رنگ: فربد جلالی، عکاس: مهسا زرین‌جویی، مدیر تولید: محمد عسکری، گروه کارگردانی: گلاویز رادمهر، فاطمه اکبرپور، پویان درزی، پشتیبانی فنی: شرکت شنتیا.
هفتادوششمین دوره جشنواره فیلم کن از ۱۶ تا ۲۷ می سال ۲۰۲۳ (۲۶ اردیبهشت تا ۶ خرداد ۱۴۰۲) برگزار می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی