[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

نقش سرنوشت‌ساز «آقای سرپرست» چه کسانی «اسکوچیچ» را برکنار کردند؟، روزنامه شیراز نوین

عصر دیروز اعضای کمیته فنی فدراسیون فوتبال با اجماع نظر خود رأی به برکناری دراگان اسکوچیچ از هدایت تیم ملی فوتبال ایران دادند.
به گزارش فوتبال 360، بعد از چند روز گمانه‌زنی درباره آینده نیمکت تیم ملی فوتبال ایران و طرح شایعات متعدد درباره احتمال تغییر در کادرفنی تیم ملی و حضور چهره‌ای دیگر روی نیمکت تیم در مسابقات جام جهانی 2022 قطر، سرانجام عصر دیروز کمیته فنی فدراسیون فوتبال در مرکز ملی فوتبال تشکیل جلسه داد و جلسه‌ای 120 دقیقه‌ای با حضور اعضا برگزار شد. مرتضی محصص، ابراهیم قاسمپور، نادر عزت‌اللهی، علی‌اصغر مدیرروستا، حمید استیلی و پرویز مظلومی ‌در کنار میرشاد ماجدی از فروردین‌ماه سال جاری فعالیت خود را به عنوان اعضای کمیته فنی فدراسیون فوتبال آغاز کرده‌اند و این اعضا دیروز در جلسه‌ای تصمیم نهایی خود را برای آینده نیمکت تیم ملی گرفتند.
گردش معنادار ماجدی از «حامی» به «برکنار کننده»!
میرشاد ماجدی شاید کلیدی‌ترین عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال به‌شمار می‌رود که هم‌زمان با سرپرستی فدراسیون، مسئولیت ریاست کمیته را هم برعهده دارد و در شرایطی که درگیر فرایند ثبت‌نام در انتخابات فدراسیون فوتبال بود، به صورت آنلاین در جلسه کمیته فنی حضور یافت. ماجدی که بارها در مصاحبه‌های خود از دراگان اسکوچیچ حمایت ویژه کرده و او را سرمربی تیم ملی در جام جهانی 2022 قطر دانسته بود، دیروز یکی از نفراتی بود که در جلسه کمیته فنی به برکناری اسکوچیچ رأی داده است! سرپرست فدراسیون فوتبال تا هفته گذشته حامی ‌اول دراگان اسکوچیچ بود و مشخص نیست چه فعل‌وانفعالاتی رخ داده که سرپرست فدراسیون با تغییر موضع درخواست انتخاب سرمربی جدید برای تیم ملی و برکناری اسکوچیچ را داشته است.
استیلی هم پشت دراگان نماند
حمید استیلی مدیر تیم ملی فوتبال ایران هم دیروز در جلسه کمیته فنی حضور داشت و او هم که به هرمزگان برای حضور در کنار خانواده‌های زلزله‌زده سفر کرده بود، به صورت آنلاین در جلسه مشارکت کرد. استیلی که بعد از عزل شهاب‌الدین عزیزی‌خادم و روی کار آمدن میرشاد ماجدی، به عنوان مدیر تیم ملی فعالیت می‌کند در صحبت‌های خود از اسکوچیچ بارها حمایت کرده بود.
استیلی یکی از اعضای کمیته فنی فدراسیون فوتبال به شمار می‌رود که هم‌زمان مسئولیت مدیریت تیم ملی را هم برعهده دارد و به نظر می‌رسد حامی ‌روزهای گذشته اسکوچیچ، امروز رأی به برکناری او داده تا سرمربی کروات تیم ملی فوتبال ایران در لبه پرتگاه و در آستانه برکناری قطعی قرار گیرد.
مربیان سابق لیگ برتری علیه سرمربی ملی
محصص، قاسمپور، عزت‌اللهی، مدیرروستا، استیلی و مظلومی‌ همگی سابقه مربیگری در فوتبال ایران را در سطوح مختلف دارند و به جز مرتضی محصص، دیگر اعضای کمیته فنی در لیگ برتر فوتبال ایران به عنوان مربی فعالیت داشته‌اند. اعضای کمیته فنی که تا هفته‌های گذشته نظرشان بر ادامه همکاری فدراسیون فوتبال با دراگان اسکوچیچ بود، در چرخشی معنادار رأی به برکناری این سرمربی کروات دادند و صورتجلسه خود را برای هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال ارسال کردند تا اعضای هیئت‌رئیسه تصمیم نهایی را درباره اسکوچیچ بگیرند.
اسکوچیچ هنوز برکنار نشده است
حسن کامرانی‌فر دبیرکل فدراسیون فوتبال بعد از اتمام فرایند ثبت‌نام از کاندیداها در گفت‌وگو با خبرنگاران نسبت به جمع‌بندی اعضای کمیته فنی واکنش نشان داد و البته گلایه‌ای هم نسبت به اعلام خبر برکناری اسکوچیچ از سوی اعضای این کمیته داشت. کامرانی‌فر در واکنش به صورتجلسه دیروز کمیته فنی گفت: «در مورد ایشان یک مرحله انجام شده و کمیته فنی نظرش را بیان کرده است. هرچند کاش کمیته فنی گزارش خود را به فدراسیون فوتبال ارائه می‌کرد. در مورد سرمربی تیم ملی تنها موضوعی که می‌توانم بگویم این است که نیاز به تصمیم هیئت رئیسه فوتبال دارد و هیئت رئیسه فدراسیون تنها مرجعی است که می‌تواند در مورد سرمربی تیم ملی تصمیم‌گیری کند». دبیرکل فدراسیون فوتبال درباره سرنوشت نهایی اسکوچیچ توضیح داد: «نظر کمیته فنی در هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال مطرح می‌شود و نظر نهایی را اعضای محترم هیئت رئیسه در مورد سرمربی تیم ملی خواهند داد». دراگان اسکوچیچ فاقد صلاحیت ادامه سرمربیگری در تیم ملی از سوی اعضای کمیته فنی شناخته شد اما این فقدان صلاحیت به معنای پایان کار اسکوچیچ در تیم ملی نبوده و باید سرمربی کروات منتظر مصوبه نهایی هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال باشد. اعضای هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال احتمالاً طی روزهای آینده تشکیل جلسه خواهند داد و به نظر می‌رسد تا پایان هفته سرنوشت سرمربی تیم ملی فوتبال ایران مشخص می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی