[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۱
  • دوره جدید

استاندار فارس: مسجد جامعه‌پرداز، با وحدت ارکان مسجد امکان‌پذیر است، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با تأکید بر اهمیت و جایگاه مسجد در تمدن‌سازی و حکمرانی اسلامی، وحدت چهار رکن اصلی هیئت امنا، امام جماعت، کانون فرهنگی و پایگاه مقاومت برای محوریت و پویایی مساجد را متذکر شد.
به گزارش ایسنا، محمدهادی ایمانیه چهارشنبه ۲۲ تیر در همایش مسجد جامعه‌پرداز، ضمن بیان اهمیت توجه بیشتر جامعه به مسجد و محوریت مساجد در هر محله، گفت: هدف از دنبال کردن مسجد جامعه‌پرداز، برگشت به دوران پرشکوه صدر اسلام و تأثیرگذاری مسجد در آن دوران به عنوان کانون همه فعالیت‌هاست.
او با بیان اینکه در صدر اسلام، مسجد کانون همه فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی بوده و مدیریت جامعه و خلافت و قضاوت با محوریت مساجد انجام می‌شده است، تأکید کرد که در دوران بسترسازی برای ظهور هم مساجد باید مرکز حکومت باشند. 
استاندار فارس یکی از مهم‌ترین مسائل در دستیابی به این هدف را وحدت و اتفاق نظر ارکان مساجد ذکر و خاطرنشان کرد: برای رسیدن به مسجد جامعه‌پرداز، باید چهار رکن هیئت امنا، امام جماعت، پایگاه مقاومت و کانون فرهنگی مساجد، با یکدیگر متحد بوده و اتفاق نظر داشته باشند. ایمانیه این موضوع را بسترساز پویایی و فعال‌تر شدن مساجد در محلات دانست و با تأکید بر اهمیت هماهنگی کامل بین این ارکان، گفت: اگر مسئولان امور مساجد صلاح بدانند، ساز و کاری برای الگوسازی مساجدی که به واسطه چنین هماهنگی و وحدتی، پویا شده‌اند، فراهم شود.
استاندار فارس با اشاره به وجود قریب به ۵۰۰۰ مسجد در این استان و بالغ بر ۵۰۰ مسجد در شیراز، گفت: اگر شماری از مساجد به عنوان الگو معرفی و مطرح شوند، اقدامات به شکلی فراگیر خواهد شد.
او با قدردانی از تلاش سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز در راستای توجه به مساجد، ورود سپاه و بسیج برای تقویت مساجد را یادآور شد و گفت: ما هم در این زمینه اعلام آمادگی می‌کنیم که مساجد علاوه بر اقامه نماز و برگزاری آیین‌ها و مناسبت‌ها، نسبت به سلامت محله و مسائل اجتماعی ساکنان محله حساسیت داشته باشند.
استاندار فارس پیشنهاد داد که طبق یک برنامه، از توان همه سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی و نیمه‌دولتی برای کمک به رشد و پویایی مساجد و رسیدن به هدف مسجدمحوری و مساجد جامعه‌پرداز، استفاده مناسب شده و حداقل در گام اول بخشی از مساجد شیراز و فارس 
الگوسازی شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی