[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

بخش‌های کرونا فعال شد معاون سیاسی و امنیتی استانداری فارس: زیرسویه جدید اُمیکرون قدرتمند است ، روزنامه شیراز نوین

یکصد و بیست و یکمین نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کووید ۱۹ با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز و با تأکید بر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و تزریق دوز یادآور واکسن کرونا برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس در این نشست ضمن تبریک دهه ولایت و امامت، از تلاش‌های رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز و کادر بهداشت و درمان فارس در خدمت به مردم استان قدردانی کرد و گفت: با وجود تلاش‌ها و خدمات مدافعان سلامت در حفظ جان و سلامت مردم با بهره‌مندی از تمامی ظرفیت‌های موجود، سهل انگاری و عادی پنداری عمومی می‌تواند سبب تهدید این خدمات شده و مجموعه سلامت را در رسیدگی به اولویت‌های این حوزه دچار اختلال کند. «اسماعیل محبی ‌پور» با اشاره به موفقیت‌های ستاد استانی مقابله با کرونا در فارس که از سوی وزارت بهداشت نیز مورد تقدیر قرار گرفت، افزود: همه مرهون تلاش مدافعان سلامت و مدیریت صحیح مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان در مدیریت بحران کرونا طی بیش از دو سال گذشته هستیم. او با تأکید بر ضرورت افزایش رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک در تمامی سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان، مکان‌های عمومی و با تأکید بر مکان‌های سربسته گفت: ویروس کرونا قدرت سرایت پذیری بالایی دارد و در شرایط کنونی نیز با انتشار زیرسویه جدید اُمیکرون نیاز است برای کنترل این بیماری در تمامی مجموعه‌ها، ضرورت رعایت شیوه نامه‌ها ابلاغ شود.
اطلاع رسانی و هشدار عمومی از طریق صدا و سیما و مراکز اطلاع‌رسانی، تشویق مردم به تزریق دوز یادآور، تأکید مجدد بر استفاده از ماسک به ویژه در ادارات و فضاهای بسته، رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی و پرهیز از حضور در تجمعات، کاهش تجمعات به ویژه در فضای سربسته، تغییر برگزاری مراسم از فضای بسته به فضای باز و تهویه مطبوع از دیگر تأکیدات معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس در این نشست بود.
اغلب موارد جدید ابتلا به کرونا، به‌صورت خانوادگی است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز در این نشست ضمن تبریک دهه ولایت و امامت و ارائه گزارشی از آخرین وضعیت کرونا در استان و کشور اعلام کرد: طبق آمارها، موج هفتم کرونا در حال آغاز است و اغلب موارد ابتلا به صورت خانوادگی گزارش شده است. دکتر «سید وحید حسینی» از برگزاری نشست‌های متعدد دانشگاه در راستای مدیریت بیماری کووید ۱۹ در فارس، فعالیت ۱۶ مرکز واکسیناسیون در شیراز و افزایش ساعت کاری آن مراکز خبر داد و بر تزریق دوز یادآور واکسن و پرهیز از حضور در تجمعات بدون رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی تأکید کرد. مسئول ارشد حوزه سلامت فارس ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت مراجعان به مراکز بهداشتی و درمانی، از ثبت یک مورد فوتی کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در فارس و پس از ۶۱ روز بدون فوتی در استان خبر داد و اظهار کرد: زیرسویه جدید اُمیکرون، شدیدترین بیماری ویروسی شناخته شده از لحاظ شدت گسترش بوده و هر فرد بیمار می‌تواند ۱۸ نفر را مبتلا ‌کند. دکتر سید وحید حسینی با اشاره به سرعت انتقال بیماری، از افرادی که مشکوک و دارای علائم بیماری هستند، خواست تا با مراجعه به پزشک و انجام تست از بیماری خود اطمینان حاصل کرده و از انتشار بیماری پیشگیری کنند.
بستری ۳۲ کودک مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان فارس
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز عنوان کرد: در روزهای اخیر با افزایش آمار مراجعه به بیمارستان‌های استان مواجهیم؛ به طوری که هم اکنون ۱۸۶ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند و از این تعداد، ۱۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. دکتر «مهرداد شریفی» افزود: بخش‌هایی از بیمارستان‌ها نیز که به عنوان بخش‌های عادی از آن استفاده می‌شد، بار دیگر به بخش‌های کووید ۱۹ تبدیل شدند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی