[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

صعود کرونا با بستری‌های سه‌رقمی ، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: طبق آخرین گزارش اعلامی، با بستری ۴۱ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۲۲۳ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند. ابوذر پاریزی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تا صبح جمعه ۲۴ تیر، دومیلیون و ۱۶۸هزار و ۳۴۰ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌‌های انجام شده، ۶۳۲هزار و ۳۰۴ بیمار مثبت شناسایی شده است.
او افزود: از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک‌میلیون و ۷۷۴هزار و ۳۱ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۹هزار و ۳۷۵ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۳۹۴هزار و ۳۰۹ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۲هزار و ۹۲۹ بیمار مثبت شناسایی شده است. وی خاطرنشان کرد: با بستری ۴۱ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۲۲۳ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز متذکر شد: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت‌هزار و ۳۷ نفر است. همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۲۲هزار و ۴۹۶ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند. وی در خاتمه گفت: در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت‌میلیون و ۱۲۴هزار و ۶۹۷ دوز رسیده که از این تعداد سه‌میلیون و ۴۲۲هزار و ۴۶۶ دوز نوبت اول، سه‌میلیون و ۱۲۹هزار و ۸۱۲ دوز نوبت دوم، یک‌میلیون و ۵۴۹هزار و ۱۲۳ دوز نوبت سوم و ۲۳هزار و ۲۹۶ دوز یادآور واکسن بوده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی