[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۳
  • دوره جدید

گران‌فروشی به پارکینگ رفت ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل تعزیرات استان فارس از رسیدگی به ۴۴ فقره پرونده مربوط به تخلف پارکینگ‌داران در شیراز خبر داد. غلامرضا سالاری پنجشنبه ۲۳ تیر به خبرنگاران گفت: برخی از اداره کنندگان پارکینگ‌های عمومی در شهر شیراز، بالاتر از تعرفه قانونی از مشتریان وجه دریافت می‌کنند که این موضوع تخلف گران‌فروشی بوده و مجازات قانونی در پی دارد.
سالاری گفت: با توجه به اینکه شهر شیراز یک مقصد گردشگری و زیارتی محسوب می‌شود و سالانه مسافران زیای به این شهر سفر می‌کنند، نظارت بر پارکینگ‌های عمومی حائز اهمیت بوده و به همین دلیل بازرسی از این واحدهای خدماتی به طور مستمر در حال 
انجام است.
وی ادامه داد: طی روزهای اخیر، گزارشات متعددی از نارضایتی شهروندان مبنی بر گران‌فروشی پارکینگ‌های عمومی در مکان‌های پرتردد شهر شیراز داشتیم که در این رابطه پرونده تعزیراتی تشکیل شده و متخلفان مجازات شده اند.
سالاری با یادآوری اینکه تاکنون به ۴۴ پرونده تخلفات پارکینگ‌ها توسط تعزیرات حکومتی استان فارس رسیدگی شده است، افزود: متخلفان این پرونده‌ها ۳میلیارد و ۸۰۰میلیون ریال جریمه نقدی شده اند و دو پارکینگ نیز به علت تخلفات متعدد توسط مأموران اجرای احکام این اداره کل پلمب شد.
سالاری همچنین با بیان اینکه پرونده‌های تخلفات آرایشگاه‌های زنانه در چهارماهه اول امسال به نسبت مدت مشابه سال گذشته ۱۰۰درصد افزایش داشته است، گفت: طی این مدت ۳۰۰ پرونده تخلف رسیدگی شده است.
او خاطرنشان کرد: شایع ترین تخلفات آرایشگاه‌های زنانه، تخلفات بهداشتی، گران‌فروشی، دخالت در امور درمان و... بوده که در برخی موارد احکامی همچون تعطیلی، نصب پارچه یا محکومیت‌های سنگین نقدی برای متخلفان اعمال شده است.
سالاری گفت: آرایشگاه‌ها فقط باید خدمات آرایشی به بانوان ارائه کنند، اما متأسفانه این روزها شاهد ارائه خدمات بهداشتی و درمانی، همچون تاتو و تزریق ژل و بوتاکس در آرایشگاه‌ها هستیم که در موارد متعددی منجر به آسیب جسمی و روحی به مراجعان شده است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس این قبیل اقدامات را از مصادیق دخالت در امور پزشکی دانست و افزود: تعطیلی محل کسب و ضبط ملزومات، از جمله مجازات‌هایی است که در این پرونده‌ها اعمال می‌شود.
سالاری اهمیت نظارت بر آرایشگاه‌های زنانه، با توجه به ارتباط مستقیم این حوزه با بهداشت و سلامت بانوان جامعه را یادآور شد و افزود: تعزیرات حکومتی در برخورد با تخلفاتی که باعث به خطر انداختن سلامت شهروندان می‌شود، جدی و مصمم است و مقرر شده پرونده‌های متشکله در این رابطه با جدیت رسیدگی و مجازات اشد برای متخلفان اعمال شود.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس از شهروندان تقاضا کرد تا چنانچه شکایتی از تخلفات پارکینگ‌ها دارند، مراتب را به شماره‌های ۱۲۴ یا ۳۲۳۴۰۰۰۰ اطلاع دهند تا ضمن بررسی موارد توسط بازرسان، با متخلفان برخورد تعزیراتی شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی