[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

تشدید علائم و عوارض کرونا با مصرف خوراکی‌های گرم ، روزنامه شیراز نوین

یک متخصص طب سنتی گفت: در فصل گرم سال مصرف نوشیدنی‌های خنک، میوه و سبزیجات تازه توصیه می‌‌شود.
علیرضا یارقلی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در مورد نوشیدنی‌هایی که در فصل گرم سال باید مصرف شود، اظهار داشت: در فصل گرم و خشک سال هستیم و باید نوشیدنی‌های خنک و مرطوب استفاده کنیم.
وی افزود: نوشیدنی‌های سکنجبین و ماءالشعیر طبی در تابستان توصیه می‌شود و آب میوه‌ها نیز می‌توانند کمک کننده باشند، البته تمامی ‌‌این نوشیدنی‌ها باز به میزان مشخص باید مصرف شود و نباید زیاده روی کنیم چون یکی از عوارض فصل گرم و خشک ‌این است که معده را سرد می‌کنیم.
این متخصص طب سنتی به افزایش آمار مبتلایان کرونا اشاره و توصیه کرد؛ در ‌این‌ ایام که کرونا به شدت در حال افزایش است گرمی‌‌جات بیش از حد و سیاه دانه استفاده نکنیم. همچنین مصرف بی‌رویه زنجبیل و دارچین می‌تواند عوارض داشته باشد و علائم ما را بدتر کند، به همین دلیل بهترین توصیه ‌این فصل نوشیدنی‌های خنک است.
خوراکی‌های مفید در فصل تابستان
یارقلی گفت: در فصل تابستان مصرف میوه و سبزیجاتی مانند شاه توت، سیب گلاب، آلبالو، هندوانه، لیموترش تازه، کاهو، خیار، گشنیز، اسفناج، لبنیات مانند دوغ، ماست، پنیر و عرقیجات خنک مانند کاسنی، خرفه، بیدمشک و… توصیه می‌شود.
وی در خصوص غذاهای مفید فصل گرم نیز افزود: غذاهای پختنی آب پز حاوی کدو سبز، آلو، اسفناج، سبزیجات تازه و چاشنی‌های ترش مانند آبغوره، آب لیمو، تمر هندی، رب به، رب انار، آب دوغ خیار، گوشت‌های سفید مانند مرغ و ماهی آب پز یا کلم سرخ شده، سالاد، کاهو، شربت زرشک، انار، آب لیمو، آلبالو، ریواس، سکنجبین و به لیمو نیز توصیه می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی