[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۱
  • دوره جدید

اشتغال خانواده شهدا در اولویت باشد ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: دغدغه‌مندی کمک خواهد کرد که وضعیت ایثارگران و خانواده‌های معظم شهدا که قطعاً حق آنهاست، بهتر از قبل شود. به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در دیدار با معاون فرهنگی رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور، اظهار داشت: اگر تمام زندگی‌مان را هم بگذاریم، باز نمی‌توانیم گوشه‌ای از دینمان را به شهدا ادا کنیم؛ بلکه منت آن‌ها بر سر ماست که خانواده‌هایشان خدماتی را که به آنها ارائه می‌کنیم، می‌پذیرند. 
نماینده عالی دولت در فارس با اشاره به اینکه خانواده‌های شهدا در چهار محور مشکلاتی دارند، اظهار داشت: اولین مورد بحث اشتغال است؛ برای بنده خجالت‌آور است که فرزند یا همسر شهیدی توان و تمایل به کار داشته باشد، ولی بیکار باشد. لذا در این راستا تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت. 
دکتر ایمانیه دومین مورد را بحث مسکن عنوان کرد و افزود: در طرح جهش ملی مسکن به خانواده‌های ایثارگران توجه ویژه خواهیم کرد. 
وی حوزه سلامت را سومین محور عنوان کرد و اظهار داشت: در حوزه سلامت گاهی کم‌لطفی می‌کنیم، در حالی که خانواده ایثارگران حق استفاده از بهترین داروها، بهترین مراکز درمان و بستری و دیگر خدمات پزشکی را دارند و تأسف‌آور است که بیمارستانی به خانواده ایثارگری بگوید نمی‌توانم فلان تخت را در اختیار شما قرار دهم! لذا باید به این حوزه نیز ورود جدی‌تری داشته باشیم. 
استاندار فارس با تأکید بر اینکه جانبازان شیمیایی، اعصاب و روان و قطع نخاعی باید به شکل ویژه‌ای در حوزه سلامت موردتوجه قرار گیرند، گفت: همسران شهدا سنشان در حال افزایش است که همراه با جانبازان و همسرانشان که گاهاً مستحق‌تر هستند، باید 
در اولویت باشند. 
دکتر ایمانیه موضوع چهارم را مسائل فرهنگی آن‌ها عنوان کرد و گفت: ما انتظار داریم جامعه ایثارگری به عنوان الگوهای جامعه 
ما باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی