[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۱
  • دوره جدید

محلات پرخطر ایمن‌سازی می‌شوند ، روزنامه شیراز نوین

در راستای چهارمین جشنواره بزرگ شهر ایمن، آموزش تیم‌های داوطلب نجات محلات شیراز آغاز شد. به گفته محمدهادی قانع رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز، بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده طی چهار سال گذشته، چهارمین دوره از جشنواره شهر ایمن را با شعار «داوطلبین نجات؛ واکنش اضطراری محلات» در ۲۲ محله پرخطر و کم‌برخوردار شهر شیراز با هدف تسریع در عملیات‌های امدادرسانی و پیشگیری از حوادث آغاز به کار کرد.
وی با تأکید بر اینکه چهارمین دوره این جشنواره نهایی و تکمیل کننده تلاش‌های چهارساله آتش‌نشانان شیراز در این زمینه است، گفت: ما در سه دوره گذشته علاوه بر دنبال کردن هدفمان در رسیدن به شهر ایمن، تعداد زیادی از شهروندان را به عنوان آتش‌نشان داوطلب جذب کرده و آموزش دادیم که در نقاط مختلف شهر شیراز سکونت دارند. وی افزود: با شروع چهارمین جشنواره شهر ایمن، ۲۲ محله پرخطر و کم‌برخوردار شناسایی و تیم‌های داوطلب نجات در محله خودشان دسته بندی شده‌ و به عنوان یک تیم امداد و نجات که با سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی نیز در ارتباط خواهند بود، نام گذاری شده‌اند.
وی افزود: تیم‌های نجات هر محله از ۱۴ آتش نشان داوطلب تشکیل شده و به صورت حرفه ای و تخصصی آموزش خواهند دید. این مقام مسئول اضافه کرد: علاوه بر آموزش‌های حرفه ای، تجهیزات و ابزار مناسب در جهت پیشگیری و اقدام اولیه در برابر حوادث در اختیار این افراد قرار می‌گیرد. قانع محوریت جشنواره شهر ایمن چهار را تشکیل گروه‌های داوطلب و تقویت آنها جهت امدادرسانی، سازمان‌دهی و ارتقای ایمنی محلات با تجهیزات مناسب امدادی و اطفایی اعلام کرد. رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز تصریح کرد: اولین دوره آموزشی سه شنبه ۲۱ تیرماه ۱۴۰۱ از تیم داوطلب نجات محله قبله در بلوار عدالت آغاز گردید. برنامه‌ریزی کلان در این طرح به صورتی است که ظرف مدت یک دوره در کلیه مناطق شهر شیراز، گروه‌های داوطلب آموزش دیده نجات محلات در شرایط اضطراری، تشکیل می‌شود و شهروندان شیرازی در راستای حفظ ایمنی خود و فرزنداشان در مسائل مختلف شهری مشارکت داشته و پیشگام باشند.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی