[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۱
  • دوره جدید

اظم‌الشریعه: یک ایرانی بهترین فوتسالیست جهان می‌شود!، روزنامه شیراز نوین

سرمربی شیرازی تیم ملی کویت می‌گوید، یکی از فوتسالیست‌های ایرانی پالما در آینده بهترین بازیکن جهان خواهد شد. به گزارش ورزش سه، سید محمد ناظم‌الشریعه، سرمربی سابق تیم ملی فوتسال ایران که بعد از پایان رقابت‌های جام جهانی هدایت تیم ملی فوتسال عراق را بر عهده داشت، اما به‌دلیل مهیا نبودن شرایط و عدم وجود امکانات مناسب از هدایت این تیم استعفا داد. وی که بعد از ۱۴ ماه از عراقی‌ها جدا شد، حالا به‌عنوان سرمربی تیم ملی کویت فعالیت می‌کند.
ناظم‌الشریعه در خصوص حضور در تیم ملی کویت اظهار کرد: شرایط کویت در سالیان اخیر در فوتسال خیلی خوب بود؛ تردد بازیکنان مطرح جهان در این کشور در این سالیان به‌خوبی نشان می‌دهد ‌ که این کشور، پتانسیل بالایی در این رشته دارد. با توجه به تعلیق فدراسیون این کشور در این مدت و دوری تیم‌های ملی کویت از مسابقات، شاهد افت محسوسی در فوتسال این کشور بودیم.
او ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات کویت، عدم جایگزینی بازیکنان جدید و بااستعداد جای بازیکنان سابق است و این تیم هنوز به‌خوبی نتوانسته پوست‌اندازی کند. با توجه به پتانسیل این کشور در زمینه استعدادها و ‌ افزار، طرحی را ارائه داده‌ایم که ان‌شاالله به زودی، شاهد تحولات بزرگی در فوتسال کویت خواهیم بود.
این سرمربی ایرانی در خصوص جدایی از تیم ملی فوتسال عراق عنوان کرد: ما نسبت به هم تعهداتی داشتیم که باید به آن عمل می‌کردیم؛ ما سعی داشتیم به تعهد خود پایبند باشیم و فدراسیون فوتبال عراق نیز برای پیشرفت این رشته باید کارهایی را انجام می‌داد که متأسفانه این موضوع رخ نداد. ما در خواست ایجاد یک کمپ تیم ملی را داشتیم و کمترین چیزی که از آنها خواستیم فراهم کردن یک سالن اختصاصی برای تیم ملی بود که هیچ اتفاقی رخ نداد.
ناظم‌الشریعه تأکید کرد: ما برای موفقیت به یک‌سری عوامل نیاز داریم و اگر شما قرار است به سطح اول آسیا صعود کنید باید این امکانات را فراهم کنید و متأسفانه با این شرایط زیرساخت‌‌های عراق تغییر نمی‌کرد و من تصمیم گرفتم که به همکاری خود پایان دهم. خدا را شکر در این مدت هم علاقه‌مندان به فوتسال در عراق و هم مسئولان فدراسیون این کشور از حضور و عملکرد ما در آنجا راضی بودند و حتی روزی که من داشتم از این کشور برمی‌گشتم به من گفتند که ما از شما خداحافظی نمیکنیم و این همکاری ادامه خواهد داشت.  
سرمربی سابق تیم ملی ایران در مورد شرایط کنونی فوتسال داخلی گفت: فوتسال ایران، یک مرکز و چشمه جوشان استعداد در فوتسال جهان است. در فوتسال روز دنیا، دو الگوی اروپایی و آمریکای جنوبی داریم که پایه الگو در فوتسال ما آمریکایی جنوبی است. در زمان حضور من در تیم ملی سعی کردیم کمبودهایی که در بحث تاکتیکی وجود داشت را جبران کنیم و همچنین در بحث قدرت فیزیکی و بدنی نیز نواقصی وجود داشت که باید آنها را مرتفع می‌کردیم تا در برابر تیم‌های اروپایی، مخصوصاً اروپایی شرقی به مشکل بر نخوریم.
ناظم‌الشریعه یادآور شد: متأسفانه در فوتسال ما هدف‌گذاری مشخص نیست و باید بدانیم قرار است به کجا برسیم و چه خواسته‌ای داریم تا بتوانیم بر مبانی نیاز و هدف خود اقدام کنیم تا اتفاقات خوبی بیفتد. بهتر است من بیش از این در این خصوص صحبت نکنم؛ به هرحال تیم ملی اکنون سرمربی دارد و برنامه خود را دنبال می‌کند. علی‌رغم زمان حضور من در تیم ملی همه درست یا غلط صحبت‌های را مطرح می‌کردند، اما من عادت ندارم کسی را نقد کنم.
او در خصوص قهرمانی حسین طیبی و مسلم اولاد‌قباد با تیم پالما اسپانیا در مسابقات لیگ قهرمانان اروپا نیز گفت: حسین طیبی از برندهای فوتسال ایران و جهان است و سالیان سال، زحمت‌های زیادی کشیده تا اکنون به این جایگاه برسد که لیاقت آن را دارد. وقتی یک بازیکن در این سطح می‌تواند خود را حفظ کند، یعنی یک بازیکن ممتاز و ستاره است. مسلم اولاد‌قباد هم یک پدیده است که استعدادهای بزرگی دارد و باید آنها را حفظ کند و تمرکز بیشتری روی نقاط ضعف خود داشته باشد تا آنها را بر طرف کند. مطمئن باشید از او در آینده بیشتر خواهیم شنید و مسلم می‌تواند تبدیل به بهترین بازیکن دنیا شود. 
برای هر دو آرزوی موفقیت می‌کنم و با توجه به شناختی که از آنها دارم، مطمئن هستم این موفقیت‌ها برای آنها ادامه‌دار خواهد بود و آنها می‌توانند الگویی برای فوتسالیست‌های ایرانی باشند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی