[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۱
  • دوره جدید

آب خوردن زیاد به این ۶ دلیل ممنوع، روزنامه شیراز نوین

مصرف بیش از حد آب، سبب مختل شدن تعادل الکترولیت در بدن می‌شود و در نتیجه درد و ضعف عضلانی را به دنبال خواهد داشت.
به گزارش مشرق، گرمای هوا، تعریق زیاد و آفتاب در فصل تابستان، باعث می‌شود ما در طول روز به صورت مداوم تشنه شویم و برای رفع تشنگی آب بنوشیم. معمولاً در همه مقالات علمی ‌به فواید  آب پرداخته شده و در کمتر جایی صحبت از مضرات نوشیدن آب زیاد شده است. شما باید سعی کنید همیشه در نوشیدن آب تعادل داشته باشید. در ادامه به بررسی این نکات می‌پردازیم.
۱- بروز سردرد
کم آبی و پرآبی بدن هر دو می‌تواند باعث سردرد شود. وقتی بیش از حد آب بنوشید، سلول‌های شما متورم و بزرگ‌تر می‌شود. سلول‌های مغز شما هم تحت تأثیر قرار می‌گیرد و مغز شما شروع به ایجاد فشار به جمجمه کرده  و در نتیجه سردرد مداوم را تجربه می‌کنید.
۲- ایجاد کردن احساس تهوع
وجود آب زیاد در بدن باعث عملکرد درست نداشتن کلیه‌ها می‌شود، این بدان معنی است که کلیه‌ها خسته خواهند شد و از بیرون ریختن آب از بدن جلوگیری می‌کنند، در نتیجه این اختلال منجر به احساس تهوع و استفراغ می‌شود.
۳- ضعیف شدن ماهیچه‌ها
مصرف بیش از حد آب، سبب مختل شدن تعادل الکترولیت در بدن می‌شود و در نتیجه درد و ضعف عضلانی را به دنبال خواهد داشت.
۴- بروز خستگی
زمانی که کلیه‌ها به طور مداوم برای دفع آب اضافی کار می‌کنند بدن شما دچار استرس می‌شود و احساس خستگی و کرختی خواهید کرد.
۵- بالا رفتن ضربان قلب 
قلب پمپاژ خون را انجام می‌دهد. زمانی که بیش از حد آب مصرف می‌کنید، حجم خون در بدن شما افزایش می‌یابد و افزایش حجم خون فشار غیر ضروری روی رگ‌های خونی و قلب وارد می‌کند و در نتیجه ضربان شما افزایش خواهد یافت.
۶- ایجاد مشکلات کبدی
مشکلات کبدی تنها ناشی از نوشیدن بیش از حد آب نیست بلکه با نوشیدن بیش از حد آب همراه با آهن در این عضو اتفاق می‌افتد. آهن اضافه موجب مشکلات جدی مربوط به کبد می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی