[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

۲۵ زوج جوان به همت مؤسسه خیریه قمر بنی‌هاشم(ع) به خانه بخت رفتند، روزنامه شیراز نوین

در آیینی باشکوه و با حضور نماینده شیراز و زرقان در مجلس، معاون استاندار فارس، فرمانده سپاه ثارالله(ع) شیراز و عموم مردم، به مناسبت عید غدیر خم جشن ازدواج 25 زوج جوان به همت مؤسسه خیریه محبان قمر بنی‌هاشم(ع) استان فارس در شیراز برگزار شد.
در این مراسم که در تالار حافظ شیراز و با حضور کم نظیر مردم برگزار شد، دکتر قادری نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی، فرخ زاده معاون گردشگری و امور زیارتی استاندار فارس، سرهنگ علی پور فرمانده سپاه ثارالله(ع) شیراز، پاک فطرت رئیس هیئت ورزش‌های همگانی فارس و جمعی از مدیران محلی نیز حضور داشتند، 25 زوج جوان در این روز مبارک به خانه بخت رفتند. دکتر خباز مدیرعامل مؤسسه خیریه محبان قمر بنی هاشم(ع) و بانی این مراسم مبارک، در این مراسم با تبریک عید غدیر و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا با اشاره به ویژگی‌های منحصر به فرد امام علی(ع)گفت: غدیر روز اکمال و اتمام دین و موجب خشنودی خداوند است. او افزود: غدیر تنها یک حادثه تاریخی نیست؛ بلکه نشانه ای از تداوم خط نبوت و چشمه ای است که تا پایان هستی می‌جوشد. دکتر خباز با بیان اینکه امام علی(ع) یک شخصیت استثنایی است که به خاطر خوف از خدا اشک می‌ریخت و همزمان با کودکان یتیم بر خاک می‌نشست، بیان کرد: غدیر نه تاریخ است نه جغرافیا نه روایت؛ بلکه ولایت است و پیشوند غدیر رسالت و پسوند آن ولایت و امامت است. مدیرعامل مؤسسه خیریه محبان قمر بنی هاشم(ع) استان فارس افزود: چه کسی شایسته‌تر از حضرت علی(ع) می‌تواند ولی امر مسلمانان باشد؛ زیرا تنها اوست که در حالت رکوع انگشتر خویش را به مستمندان می‌بخشد و در شأن وی آیه 55 سوره مائده نازل می‌شود. او با اشاره به سخنان پیامبر گرامی اسلام(ص) در خصوص امام علی(ع) اظهار داشت: در طول تاریخ کوشش بسیاری شد تا نام مبارک و شخصیت امام علی(ع) را از تاریخ حذف کنند، اما با این وجود مسلمانان و غیرمسلمانان از کرامات و فضایل او بسیار گفته اند.
دکتر خباز خاطرنشان کرد: تنها امام علی(ع) است که می‌تواند فرزندانی چون امامین حسین و حسن(ع) را تربیت کند تا ولایت علی(ع) به دست نااهلان نیفتد؛ لذا واجب است بر ما شیعیان که ادامه دهنده راه آن حضرت باشیم. او تصریح کرد: دیروز امام خمینی(ره) و امروز نیز رهبر معظم انقلاب فرزندان خلف و نمایندگان شایسته ولایت بوده و هستند. خباز با اشاره به نام شهدای والامقامی چون شهید سلیمانی، دوران، اسکندری و... با تأکید بر مسئله مهم بصیرت ادامه داد: مکتبی که همه ما افتخار شاگردی آن را داریم، نتیجه ولایت‌پذیری است و شهدای گران‌قدر با همین بصیرت جان خود را فدا کردند تا این راه تداوم یابد. لذا همه ما باید با اقتدا به ولی امر مسلمین، با بصیرت این راه را تا به آخر ادامه دهیم. سرهنگ علی پور فرمانده سپاه ثارالله(ع) نیز در این مراسم ضمن تبریک عید غدیر، با اشاره به تلاش دشمنان برای تحریف تاریخ اسلام گفت: آنها به دنبال این هستند تا هویت ملت ما را مخدوش کنند. او افزود: با وجود آنکه کشور ما در عرصه بین المللی توان بالایی دارد، اما دشمن درصدد حاکم کردن روحیه یأس و ناامیدی است. علی پور ادامه داد: امروز در عرصه فضای مجازی با یک جنگ تمام عیار روبه‌رو هستیم و هدف آنها نسل جوان و کانون خانواده است؛ آن هم توسط دشمنانی که قدمت برخی از آنها حتی از نارنج‌های خیابان‌های شیراز نیز کمتر است. فرمانده سپاه ثارالله(ع) شیراز خاطرنشان کرد: این‌ها آن قدر قهرمان کم دارند که افسانه‌هایشان را تبدیل به فیلم سینمایی و سریال و کارتون می‌کنند؛ در صورتی که ما یادمان می‌رود چه قهرمان‌هایی در عرصه زندگی واقعی داشته ایم. علی پور با تأکید بر تفکر مقاومت اظهار داشت: این تفکر هر کجا رفته است، پیروز بوده است. او همچنین خطاب به زوج‌های جوان گفت: عشق به ولایت در این گردهمایی باشکوه کاملاً مشخص است و کجا هستند دشمنانی که این شکوه و عظمت را ببینند.
فرمانده سپاه ثارالله(ع) شیراز در پایان سخنان خود به راهبرد‌های دشمن برای ضعیف کردن کشور اشاره کرد و گفت: آنها با این راهبردها در عرصه‌های بین المللی و ملی می‌خواهند ما را به زانو دربیاورند، اما تا زمانی که پشتوانه بزرگی چون مردم داریم، دشمن حتماً شکست خواهد خورد. این مراسم به همت مؤسسه خیریه قمر بنی‌هاشم(ع) استان فارس با همکاری لشکر 19 فجر، ناحیه مقاومت بسیج سپاه ثارالله(ع) و موکب شهید جعفری برگزار شد. لازم به ذکر است مؤسسه محبان قمر بنی هاشم(ع) استان فارس در سال 1398 فعالیت خود را شروع کرده است. رسیدگی به ایتام، کودکان بدسرپرست و بی‌سرپرست، ارائه خدمات به دختران و زنان آسیب‌دیده، خدمات اجتماعی و فرهنگی به جوانان، خدمت به سالمندان، معلولان و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و کمک به بیماران صعب‌العلاج، دانش‌آموزان و دانشجویان نیازمند، پخت غذا به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی(ع)، کمپین مقابله با کرونا، اهدای یازده و 35 جهیزیه به زوج‌های جوان به مناسبت میلاد حضرت رسول و حضرت زهرا(ع)، توزیع بسته‌های معیشتی، فعالیت در حرفه آموزی و اشتغال، تأسیس کافی‌نت و... تنها گوشه ای از اقدامات این مؤسسه در طول این دو سال بوده است. این مؤسسه دارای سه شعبه در شیراز، خرامه و استهبان است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی