[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

معاون استاندار فارس: وظیفه شورای نگهبان محدود به انتخابات نیست، روزنامه شیراز نوین

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس گفت: وظایف، رسالت و مسئولیت شورای نگهبان را نباید به مقطع زمانی برگزاری انتخابات و تنها به این صحنه سیاسی محدود و محصور کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، اسماعیل محبی پور در آیین جشن غدیر و گرامیداشت سالروز تشکیل شورای نگهبان در لارستان، اظهار داشت: بدون شک چنین تفکر و برداشتی از وظایف و رسالت سنگین شورای نگهبان یک خطای راهبردی در مسیر و مسئولیت‌های مهم این نهاد مهم انقلابی محسوب می‌شود.
وی برخی وظایف و رسالت سنگین نهاد شورای نگهبان را یادآور شد و گفت: چنانچه مسئولیت شورای نگهبان را به همین مسئله انتخابات که طی فرایندی ۲ سال یک بار است، خلاصه و محدود کنیم، بدون شک بازی را باختیم و از آن اهداف اصلی و مسیر واقعی خود فاصله خواهیم گرفت.
وی بیان کرد: شورای نگهبان که مهم‌ترین و بالاترین مسئولیت و وظیفه اش پاسداری از انقلاب اسلامی، قانون اساسی و دستاوردهای این نظام دینی و الهی است، باید این صحنه دفاع و مسئولیت را همواره نشان دهد و مردم و افکار عمومی خود به این باور می‌رسند که در عرصه انتخابات چه کسانی در مسیر انقلاب بوده اند و چه افرادی از ریل انقلاب و نظام خارج شده اند.
وی مبنای اصلی و حرکت رو به جلوی جمهوری اسلامی را قانون اساسی دانست و گفت: باید بپذیریم که هرکسی از این مبنا و اصل اساسی عبور کند، از حاکمیت خود نیز عدول کرده و امروز بالاترین و مهم‌ترین وظیفه نهاد شورای نگهبان پاسداری از این حریم، به دور از هرگونه نگاه‌های سیاسی است.
معاون استاندار فارس گفت: وظایف شورای نگهبان در حقیقت در صحنه دفاع از دین و قانون اساسی متجلی می‌شود و اصل و مأموریت خطیر شورای نگهبان که حفاظت و پاسداری از این حریم است، باید در صحنه‌های مختلف و پیوسته نیز نمایان شود. محبی پور یادآور شد: رسالت سنگین شورای نگهبان که پاسداری از آرمان‌ها و حفاظت از اسلام و حریم انقلاب اسلامی است، باید در طول سال و در صحنه‌های گوناگون ظهور کند. محبی پور با بیان اینکه در طول این ۴۳ سال گذشته شوک‌های سنگینی به راه و مسیر انقلاب اسلامی وارد شده و دشمنان و بدخواهان هم تلاش کردند تا همواره در راه پیشرفت و توسعه این نظام خلل ایجاد کنند، گفت: اما مهم این است که این مسیر رو به صعود همچنان ادامه داشته و البته برای کسانی که مسئولیت دارند نیز این مسیر سنگین‌تر است.
وی اضافه کرد: نکته حائز اهمیت و جالب‌تر آنکه این مسیر عزتمندانه و پیشرفت قابل ملاحظه جمهوری اسلامی برای کسانی که از بیرون به دستاوردهای انقلاب اسلامی می‌اندیشند، بیشتر و واقعی‌تر خود را نشان داده است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی