[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

بهبود فرهنگ ترافیک با ابزار تشویقی ، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت مدیره مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز گفت: مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز بر این باور است که در حوزه حمل و نقل و ترافیک و رانندگی، در کنار ابزارها و سیستم‌های تنبیهی، باید از ابزارهای تشویقی هم استفاده کرد.
علی نقی مصلح شیرازی در حاشیه اجرای دور نهم تقدیر از شهروندان قانون‌مدار گفت: بر پایه ارزیابی‌های انجام گرفته، به این نتیجه رسیدیم که ابزارهای تشویقی مثل تقدیر از شهروندان قانون‌مدار در رانندگی تأثیرگذار بوده است.
او با اشاره به مواردی چون بستن کمربند ایمنی، صحبت نکردن با موبایل، رعایت فاصله طولی و فاصله لازم با خودروی جلو را از فاکتورهای انتخاب شهروند قانون‌مدار مطرح کرد و در همین زمینه از همراهی و همکاری پلیس راهور شیراز و همیاران مهربان ترافیک در اجرای این برنامه قدردانی کرد.
همچنین مسئول رسانه‌ای پلیس راهور شیراز در حاشیه برنامه یادشده با اشاره به فزونی پرونده‌های قضایی در ایران در مقایسه با کشورهای پرجمعیت تصریح کرد: ما چاره ای جز کار فرهنگی و آن هم به شکل هنرمندانه و ظریف نداریم. سرهنگ عبدالعظیم مباشری گفت: درست است که گاهی شاهد بی‌فرهنگی یا کم‌توجهی به فرهنگ در جامعه هستیم، اما در عین حال نباید دست روی دست بگذاریم و کار فرهنگی نکنیم.
مباشری در همین زمینه بر لزوم آموزش در جامعه تأکید کرد و گفت: آموزش می‌تواند منجر به کاهش ناهنجاری‌ها و تخلفات اجتماعی شود. او افزود: در حوزه رانندگی نیز با همین خودروها و جاده‌های غیراستاندارد نباید شمار تلفات و کشته‌شدگان جاده‌ای اینقدر زیاد باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی