[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۱
  • دوره جدید

توزیع۴۰ هزار پُرس غذای گرم در فارس، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) فارس از مشارکت ‌این نهاد در پخت ۴۰ هزار پرس غذای گرم خبر داد و گفت: ‌این بسته‌های غذایی در مناطق حاشیه‌ای کلان‌شهر شیراز و شهرستان‌های استان توزیع شد. حسین پورنورعلی دوشنبه ۲۷ تیر در حاشیه مراسم طبخ و توزیع غذای نذری به مناسبت عید سعید غدیرخم گفت: بیش از  ۴۰ هزار پرس غذای گرم در ۳۰ محله کم‌برخوردار در سطح کلان‌شهر شیراز و شهرستان‌های فارس به همت بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) طبخ و توزیع شد. او با توجه به تأکیدات ائمه اطهار (ع) مبنی بر اطعام در روز عید غدیر و ثواب‌های بسیار آن افزود: برای انجام ‌این امر خداپسندانه بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده است که حدود ۴۰ درصد از ‌این اعتبارات توسط ستاد اجرایی و مابقی توسط گروه‌های و هیئت‌های مذهبی بوده است. پورنورعلی گفت: ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به مناسبت عید سعید غدیر برای دومین سال متوالی و با همکاری گروه‌های جهادی و هیئت‌های مذهبی اقدام به پخت غذای گرم و توزیع در بین نیازمندان کرد.
مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) فارس با اشاره به ‌اینکه امام علی (ع) الگوی بی‌نظیر در نیکوکاری و اطعام نیازمندان است، ادامه داد: عید سعید غدیر از بزرگ‌ترین اعیاد مسلمانان است که در روایات بسیاری بر ارزش و گرامیداشت ‌این روز تأکید شده است؛ عید غدیرخم روز اعلام ولایت امیرالمؤمنین (ع) و جانشینی وی بعد از پیامبر به عنوان امام و، ولی مؤمنان است.
او خاطرنشان کرد: اولویت و جامعه هدف ‌این ستاد، مناطق محروم است اما با توجه به شعار ما دائر بر  احیای سنت فراموش شده اطعام در ظهر عید غدیر، در مراسم جشن عید غدیر و منازل و مراکز فرهنگی هم توزیع می‌شود.
پورنورعلی گفت: همچنین در روز عید سعید غدیر خم با همت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) مراسم ازدواج ۲۹ زوج جوان در قالب ازدواج آسان در شهرستان لارستان برگزار و جهیزیه ‌این نوعروسان با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان شامل (یخچال، قالی، اجاق گاز، پتو، سرویس قابلمه، سرویس ملامین و ...) تهیه و تأمین شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی