[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۱
  • دوره جدید

درب سالن وزنه‌برداری مرودشت بسته شد!، روزنامه شیراز نوین

به قلم آرش حیدرزاده
یکی از رشته‌های پرافتخار ورزشی در شهرستان مرودشت وزنه‌برداری است. قدمت این ورزش در شهر مرودشت به سال‌های پیش از انقلاب بازمی‌گردد، اما از زمان درخشش عباس نجاتی در عرصه‌های مهم کشوری و آسیایی، نگاه‌ها به وزنه‌برداری مرودشت جلب شد و نام این شهر در اذهان جامعه وزنه‌برداری ایران نقش بست.
پس از آن با کار و تلاش و همت جامعه وزنه‌برداری شهرستان، گام بلند دیگری برداشته شد و تیم وزنه‌برداری آزمایش مرودشت در لیگ برتر ایران حاضر شد و آقایی می‌کرد. این حضور توأم با درخشش و کسب قهرمانی در لیگ برتر ایران باعث رونق بیش از پیش وزنه‌برداری مرودشت شد؛ به طوری که مربی اسبق تیم ملی ایران که اهل بلغارستان بود، از مرودشت به عنوان بلغارستان وزنه‌برداری ایران نام برد!
البته او بیراه هم نگفته بود؛ درخشش وزنه‌برداران مرودشتی در رقابت‌های کشوری و سپس راهیابی آنها به تیم‌های ملی در رده‌های مختلف سنی و قدرت‌نمایی آنها در آوردگاهای بین المللی، نشان داد که مرودشت به‌راستی گوشه ای از بهشت وزنه‌برداری ایران است.
نمی‌خواهم از فرزندان دلاور وزنه‌برداری مرودشت نام ببرم که همگان با نام و نشان این عزیزان آشنا هستند؛ این قهرمانان از همین شهر و تنها سالن وزنه‌برداری آن رشد کرده و بر سکوهای قهرمانی در میادین بزرگ بین‌المللی ایستادند و الگویی شدند برای صدها نوجوان و جوان مرودشتی؛ بچه‌هایی که برای قهرمان شدن به‌سوی تنها سالن وزنه‌برداری شهرشان شتافتند و مشغول 
ورزش شدند.
اما حالا تنها سالن وزنه‌برداری مرودشت که پایگاه پرورش قهرمانان بزرگ می‌باشد، به خاطر عدم پرداخت بیمه مدنی به مبلغ یک‌میلیون و دویست‌هزار تومان(!) تعطیل گردیده و درب آن به روی عاشقان این ورزش بسته شده است که این کار اوج بی تدبیری است.
درمورد وزنه‌برداری مرودشت گفتنی‌ها بسیار است؛ به خصوص درمورد اینکه چرا پس از چندین ماه هنوز هیئت وزنه‌برداری مرودشت رئیس ندارد. چه دلایلی دارد که برای هیئت موفق وزنه‌برداری مرودشت رئیس جدید منصوب نشده است؟ این امر علاوه بر آسیب زدن به وزنه‌برداری شهرستان، باعث آسیب دیدن نامزد مرودشتی انتخابات ریاست هیئت وزنه‌برداری استان هم می‌شود و شاید یکی از دلایل معرفی نکردن رئیس جدید هیئت وزنه‌برداری همین نکته باشد!
درمورد وزنه‌برداری مرودشت حرف بسیار است که پس از برگزاری مجمع انتخاباتی هیئت وزنه‌برداری استان فارس به آنها خواهیم پرداخت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی