[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۳
  • دوره جدید

شمیم ولایت‌مداری در شهر جدید پیچید، روزنامه شیراز نوین

 شیرازنوین- گروه خبر 
جشن بزرگ عید غدیر خم به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری صدرا برگزار شد. این گردهمایی بزرگ با حضور پرشور اهالی شهر جدید صدرا، جمعی از مسئولان شهری و اساتید دانشگاه همراه با برنامه‌های ارزشی و مفرح در اکوپارک صدرا 
برگزار شد.
 فعالیت فرهنگی به‌موازات توسعه عمرانی
شهردار صدرا از رونق رویدادهای فرهنگی به‌موازات توسعه زیرساخت‌های عمرانی خبر داد.
دکتر بهزاد پرنیان از عید غدیر خم به عنوان یکی از اعیاد بزرگ مسلمان یاد کرد و با تبریک دهه امامت و ولایت اظهار داشت: ایرانیان همواره تعلق خاطر عمیقی به اهل بیت(ع) داشته‌اند و در هر مناسبتی اعتقاد و علاقه قلبی خود را به بزرگان دینی نشان می‌دهند. 
او با یادآوری این موضوع که ولایت امیرالمؤمنین(ع) سرآغاز گران‌بهایی برای تاریخ اسلام و مسلمین است، بیان کرد: تلاش داریم تا در پرتو بزرگداشت عید غدیر خم و سایر مناسبت‌های مذهبی، ارزش‌های دینی را به جامعه یادآور شده و زمینه کاهش آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی را پدید آوریم.
وی با یادآوری این نکته که بزرگداشت اهل بیت(ع) همواره چراغ راه ملت بزرگ ایران در بزنگاه‌های تاریخی بوده است، یادآور شد: اگر رویداد بزرگ غدیر آنچنان که شایسته بود پاس داشته می‌شد و اهمیت آن به ملت آن دوران یادآوری می‌گردید، دیگر شاهد واقعه عاشورای حسینی در سال 61 هجری قمری نبودیم و ملت از امام و پیشوای زمانه خود تبعیت بیشتری داشتند. 
شهردار صدرا در ادامه افزود: اهالی شهر جدید صدرا به صورت خودجوش و مردمی وامدار معارف اهل بیت(ع) هستند و در مناسبت‌های ملی و مذهبی حضور پررنگی در میدان دارند.
او با اشاره به این موضوع که با استقبال و همراهی شهروندان رایحه دلنواز علوی بر سراسر شهر صدرا مستولی شده است، اظهار داشت: در دهه امامت و ولایت جشن‌های پرشکوهی در گوشه و کنار شهر برپا شده است و حضور شش‌هزار نفری اهالی شهر جدید صدرا در برنامه‌های بزرگداشت عید غدیر خم که در اکوپارک برگزار شد، بیانگر گوشه ای از ولایت‌مداری شهروندان است.
وی افزود: با توجه به گفت‌وگوی بی واسطه با شهروندان در قالب برپایی رویدادهای فرهنگی، شاهد جذب حداکثری در جامعه خواهیم بود.
 ارتقای مشارکت برای تقویت ولایت‌مداری
در این مراسم رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری صدرا از مشارکت شهروندان در برپایی رویدادهای مناسبتی قدردانی کرد و همراهی پرشور مردم را نشانه بارزی از ولایت‌مداری 
جامعه دانست.
دکتر عباس فرج زاده با تبریک فرارسیدن اعیاد بزرگ مسلمانان، از غدیر خم به عنوان نقطه عطفی در تاریخ پرافتخار تشیع یاد کرد و اظهار داشت: شهرداری و شورای اسلامی شهر صدرا توجه ویژه ای به رویدادهای فرهنگی به منظور نشاط افزایی در جامعه داشته و تلاش دارند با توسل به مفاهیم فرهنگی، باورهای مذهبی، اعتقادی و ملی را در جامعه تقویت کنند.
وی با تقدیر از مشارکت‌های مردم ولایت‌مدار صدرا در برپایی رویدادهای فرهنگی عنوان کرد: استقبال شهروندان از برنامه‌های فرهنگی بهترین مشوق برای مدیران شهری است تا در این زمینه به صورت فعال‌تر و با انگیزه‌تری وارد میدان عمل شده و خدمتگزار اهالی شریف صدرا باشند.
او در ادامه افزود: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری صدرا محفل نورانی جشن‌های مذهبی را با همراهی شهروندان در جای‌جای شهر جدید صدرا به یمن غدیر خم و آغاز ولایت امیرالمؤمنین(ع) برپا کرده است و با حمایت و پشتیبانی از حرکت‌های مردمی و خودجوش، این بزرگداشت ایام‌الله‌ها را در بستر زندگی اقشار مختلف نهادینه نموده است.
وی از برپایی رویدادهای فرهنگی، ورزشی و اجتماعی به مناسبت دهه امامت و ولایت خبر داد و افزود: به‌موازات این برنامه‌ها، آیین تجلیل از خانواده معزز شهدا و قدردانی از یادگاران دفاع مقدس، برگزاری مسابقات مختلف با هدف افزایش سطح معارف و آگاهی‌های اقشار مختلف و ایجاد شور و نشاط در جامعه در دستور کار قرار گرفته و در آینده نیز تداوم خواهد یافت. 
دکتر فرج زاده با قدردانی از همه مجموعه‌های فرهنگی، هئیت‌مدیره مجتمع‌های مسکونی پرجمعیت، مساجد و پایگاه‌های مقاومت بسیج که در طول دهه امامت و ولایت شهرداری صدرا را برای برپایی برنامه‌های فاخر یاری کردند، اظهار داشت: بر پایه تحقیقات و پایش‌های میدانی که انجام شد، در سال جاری به میان شهروندان در مساجد، حسینیه‌ها، فرهنگ‌سراها، مجتمع‌های مسکونی و سایر کانون‌های جمعیتی رفتیم و برنامه‌های شاد و پرنشاطی برگزار شد که با استقبال عمومی 
همراه بود.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری صدرا از تداوم برنامه‌های فاخر خبر داد و افزود: به لطف حضور و همراهی هنرمندان و فعالان فرهنگی، تواشیح، مداحی، سرودهای آیینی و سنتی، برنامه‌های طنز و نمایشی، برپایی نمایشگاه‌ها و برنامه‌هایی از این دست در دستور کار ویژه سازمان فرهنگی شهرداری صدرا قرار دارد و از شهروندان تقاضا داریم در راستای اجرای برنامه‌های بهتر، نظرات خود را با ما در میان گذاشته تا به موفقیت روزافزون نزدیک شویم.
وی در بخش دیگری از سخنانش در جمع اهالی پرشور صدرا از عید غدیر خم به عنوان عید الله الاکبر یاد کرد و افزود: پاسداشت آغاز خلافت امیرالمؤمنین(ع) به معنای گرامیداشت ارزش‌های عالی تشیع و تکریم رسالت‌های پیامبران الهی است و مجموعه مدیریت شهری با همراهی شهروندان برای نکوداشت این روزهای بزرگ با تمام توان به میدان عمل آمده است. 
دکتر فرج زاده با اشاره به این موضوع که اجرای برنامه‌ها توسط نهادهای مردمی از کیفیت به مراتب بهتر و بیشتری نسبت به ارگان‌های دولتی برخوردار است، اظهار داشت: رمز موفقیت و استقبال شهروندان از برنامه‌های فرهنگی این است که سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری صدرا در نقش متولی ظاهر نشده و بر اساس درخواست‌های مردمی و نیازسنجی‌های انجام شده به پشتیبانی و 
برنامه ریزی می‌پردازد.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری صدرا در بخش دیگری از سخنانش با تقدیر از همراهی‌های ستاد اقامه نماز جمعه، ناحیه مقاومت بسیج سپاه حضرت امیرالمؤمنین(ع) صدرا، پایگاه‌های مقاومت بسیج، شرکت مادرتخصصی عمران صدرا، مجموعه‌های مردم‌نهاد و تمامی ارگان‌هایی که در برپایی باشکوه این برنامه‌ها نقش داشتند، اظهار داشت: جذب اقشار خاکستری جامعه به واسطه برگزاری رویدادهای ملی و مذهبی، یکی از مهم‌ترین اهدافی است که به دنبال آن هستیم و در پرتو خاندان مطهر اهل بیت(ع) به این هدف والا دست یافته ایم.
وی افزود: در سال‌های گذشته تلاش‌هایی برای بزرگداشت مناسبت‌های ملی و مذهبی انجام می‌شد و در دو سال اخیر با بهره گیری از تجارب پیشین و مشارکت‌های حداکثری به صورت گسترده تری به میدان عمل وارد شدیم.
دکتر فرج زاده در بخش پایانی سخنانش ارزش‌مداری در حوزه دینی را به عنوان راه نجات جامعه بشری برشمرد و اظهار داشت: با توسل به مبانی منزه اسلام و عمل به سیره گرانقدر اهل بیت(ع) شاهد رکود و زوال آسیب‌های اجتماعی خواهیم بود و مشکلات جامعه بزرگ اسلامی در زمینه‌های مختلف به حداقل خواهد رسید.
 یادآوری ائمه اطهار(ع) در همه ارکان زندگی
در ادامه این مراسم، دکتر مؤمن زاده از اساتید برجسته حوزه و دانشگاه گفت: اطاعت از امیرالمؤمنین(ع) به معنای تبعیت از انبیا و پروردگار متعال است.
وی با قدردانی از شهرداری صدرا به منظور برپایی چنین آیین‌های باشکوهی گفت: شور و نشاط جمعی در قالب رویدادهای ارزشی زمینه‌ساز رشد و تعالی جامعه است و باید در دوران معاصر به این برنامه‌های فاخر توجه بیشتری داشت.
مدیر فرهنگی دانشگاه شیراز در بخش دیگری از سخنانش افزود: همه ما کارهای ناتمامی در زندگی داریم که بدون به دست آمدن نتیجه ملموسی آنها را رها کرده یا به شکست انجامیده است. این امر نشان دهنده این است که عزم راسخی در وجود ما برای پیشبرد امور و مأموریت‌های محوله پرورش نیافته است.
دکتر مؤمن زاده یکی از راه‌های پیشگیری از طلاق را آماده سازی زوجین برای آغاز زندگی مشترک برشمرد و اظهار داشت: برای دوام زندگی مشترک، نیازمند فعالیت و سرمایه گذاری مادی و معنوی در حوزه آمادگی قبل از ازدواج هستیم و زوجین باید برای چاش‌ها و ناملایمات زندگی مشترک خود را آماده کنند؛ چراکه همه ایام به خوبی و خوشی سپری نخواهد شد و روزهای سخت در هر زندگی فرا می‌رسد.
وی با اشاره به اهمیت مناسبت‌های دینی در پرورش فردی و گروهی جامعه گفت: شب‌های دهه ولایت برای ما دربردارنده این موضوع است که تا کجا پای عشق امیرالمؤمنین(ع) ایستادگی خواهیم کرد؛ آیا فقط به وقت نیاز است که ذکر یاعلی(ع) می‌گوییم یا در همه جوانب زندگی به یاد سیره و زندگی ائمه اطهار(ع) هستیم؟
او در بخش پایانی سخنانش گفت: در راستای پیشرفت و تعالی جامعه باید ایثار و ازخودگذشتگی کرد.
بر اساس این گزارش شایان ذکر است جشن بزرگ عید غدیر به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری صدرا در اکوپارک شهر جدید برگزار شد و این برنامه با استقبال پرشور مردم همراه بود. این برنامه با مداحی، اجرای گروه تواشیح، موسیقی‌های سنتی و آیینی، برنامه‌های طنز و مواردی از این دست همراه بود. خاطرنشان می‌سازد مشابه این برنامه در جوار یادمان شهدای گمنام شهر صدرا نیز برگزار خواهد شد و کاروان‌های شادی پیمایی نیز در این ایام به خصوص در روز عید غدیر در محلات مختلف شهر حضور 
خواهند یافت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی