[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۱
  • دوره جدید

گوشی در حال شارژ خانه‌ای را در شیراز به آتش کشید، روزنامه شیراز نوین

به دنبال وقوع حریق یک خانه در شیراز، رئیس سازمان آتش‌نشانی این کلان‌شهر، علت را وقوع اتصالی در یک گوشی در حال شارژ هنگام نبودن ساکنان در منزل 
اعلام کرد.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، محمدهادی قانع با اشاره به وقوع حادثه آتش‌سوزی بامداد دیروز در یک آپارتمان مسکونی، گفت: این حادثه ساعت 9 دقیقه بامداد سه‌شنبه به مرکز 125 اعلام شد و بلافاصله آتش‌نشانان از 4 ایستگاه با تجهیزات لازم نظیر بالابر، به محل اعزام شدند.
قانع گفت: بر اساس اعلام کارشناسان آتش‌نشانی اعزامی به محل، این حادثه در زمانی که ساکنان در منزل نبودند و به دلیل بروز اتصالی در گوشی تلفن همراه در حال شارژ، رخ داده و منجر به حریق شده بود.
او با اشاره به واقع شدن محل حادثه در طبقه دوم یک مجتمع مسکونی 6طبقه، گفت: هنگام حضور آتش‌نشانان حریق در حال گسترش و دود زیادی فضای ساختمان را در بر گرفته بود.
قانع عنوان کرد: آتش نشانان با حضور در محل بی درنگ پس از قطع جریان اصلی برق و گاز ساختمان و ایمن‌سازی کامل، با به‌کارگیری لوله‌های آبدهی عملیات مهار زبانه‌های سرکش آتش را از نمای بیرون ساختمان آغاز کردند.
رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز ادامه داد: همزمان گروه دیگری از نیروهای آتش نشانی به دستگاه‌های تنفسی مجهز شدند و پس از ورود به ساختمان مسکونی و جست‌وجو در محل حادثه، ساکنان ساختمان مسکونی را از میان دود و آتش خارج کرده و به محلی امن انتقال دادند. به گفته قانع، خوشبختانه در این حادثه به هیچ یک از ساکنان ساختمان مسکونی آسیبی وارد نشد و آتش نشانان در کوتاه ترین زمان ممکن، شعله‌های آتش را پیش از سرایت به طبقات دیگر ساختمان، مهار و کاملاً خاموش کردند.
او تصریح کرد: این آتش سوزی به دلیل اتصالی گوشی موبایل در حال شارژ در نبود ساکنان رخ داد که با توجه به مجاورت گوشی موبایل با مبلمان و فرش موجود در منزل به سرعت شعله ور شده بود که با سرعت عمل آتش نشانان از فضای پذیرایی تجاوز نکرد و کاملاً اطفا شد.
قانع همچنین به شهروندان توصیه کرد که هیچ‌گاه گوشی موبایل را روی مبل یا فرش برای شارژ شدن قرار ندهند و تلفن همراه را پس از ۹۵ درصد شارژ شدن از برق کشیده و در زمان شارژ روی سطوح غیرقابل اشتعال و شیشه‌ای قرار دهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی