[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

فرصت اشتغال‌زایی داریم ، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم شهرستان فسا در مجلس شورای اسلامی گفت: با تکمیل و بهره‌برداری از پایانه صادراتی محصولات کشاورزی شهرستان فسا، یک‌هزار شغل مستقیم ایجاد می‌شود.
حجت الله فیروزی روز سه شنبه در گفت‌وگو با ایرنا، اظهار داشت: پروژه پایانه صادراتی محصولات کشاورزی شهرستان فسا شامل یک سردخانه ۱۰هزار تنی، بسته‌بندی ۲هزار و ۵۰۰ تنی، سه سالن ذخیره به مساحت یک‌هزار و ۲۵۰ مترمربع، گلخانه ۵۰هکتاری، باسکول و زیرساخت‌های اداری است که از پیشرفت فیزیکی خوبی نیز 
برخوردار است.
وی اضافه کرد: با تکمیل و بهره‌برداری از پایانه صادراتی محصولات کشاورزی فسا و همچنین استفاده از قابلیت‌های دیگر شهرستان فسا از قبیل مجاورت با جاده اصلی شمال به جنوب کشور، فرودگاه، امکان دسترسی به راه آهن و نزدیکی به بندرهای جنوب کشور، ظرفیت صادرات محصولات کشاورزی این شهرستان افزایش قابل‌توجهی خواهد یافت که این امر می‌تواند کمک قابل‌توجهی به اقتصاد کشاورزی استان فارس کند و موجب رشد صادرات محصولات کشاورزی این استان شود. نماینده مردم فسا ادامه داد: بهره برداری از این پایانه صادراتی می‌تواند در اقتصاد کشاورزی و توسعه صادرات غیرنفتی استان اثرگذار باشد. فیروزی افزود: خط راه آهن شمال به جنوب که از شیراز، فسا، داراب و زادمحمود می‌گذرد و نهایتاً به راه آهن شرق متصل می‌شود، از کنار منطقه ویژه اقتصادی فسا نیز عبور می‌کند و شهرستان فسا با راه اندازی این خط راه آهن می‌تواند از ظرفیت راه آهن جهت صادرات محصولات کشاورزی خود استفاده کند.
وی خاطرنشان کرد: این پایانه صادراتی همچنین به رونق کشاورزی و بهبود معیشت کشاورزان استان کمک کرده و توجیه اقتصادی فعالیت‌های مربوط به زراعت و باغبانی در استان و شهرستان فسا را افزایش می‌دهد؛ ضمن آنکه باید این طرح را فرصتی مناسب برای ارزآوری به کشور 
قلمداد کنیم.
به گفته وی، ایجاد و راه اندازی پایانه صادراتی محصولات کشاورزی در این شهرستان، موجب رفع گره‌های صادراتی، کاهش هزینه‌ها و رونق صادرات محصولات تولیدی این بخش می‌شود.
نماینده مردم شهرستان فسا در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به کمبود منابع آبی و نیاز مبرم ما در زمینه تغییر الگوی کشت، هم اینک مراحل ساخت بزرگ‌ترین مجتمع گلخانه‌ای جنوب شرق کشور در این شهرستان رو به پایان است که بهره‌برداری از آن می‌تواند کمک قابل توجهی به اقتصاد کشاورزی استان فارس کند.
فیروزی خاطرنشان کرد: عملیات احداث بزرگ‌ترین مجتمع گلخانه‌ای جنوب شرق کشور در شهرستان فسا در سال ۱۳۹۸ آغاز شد.
به گفته نماینده مردم فسا، این گلخانه در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار در حال ساخت است که ۱۳ هکتار آن زیر کشت گلخانه ای قرار دارد.
وی بیان کرد: در این گلخانه محصولاتی که منحصراً جهت صادرات کاربرد دارد، کشت می‌شوند و در کنار آن آماده سازی دامداری ۵۰۰۰رأسی دام سنگین در ۵۰ هکتار در حال انجام است که بیش از ۸۰ درصد طرح در ۲ سال گذشته آماده شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی