[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۳
  • دوره جدید

ارزش‌مداری دینی راه نجات جامعه بشری است، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری صدرا از مشارکت شهروندان در برپایی رویدادهای مناسبتی قدردانی کرد و همراهی پرشور مردم را نشانه بارزی از ولایت‌مداری جامعه دانست.
عباس فرج زاده با تبریک فرارسیدن اعیاد بزرگ مسلمانان، از غدیر خم به عنوان نقطه عطفی در تاریخ پرافتخار تشیع یاد کرد و اظهار داشت: شهرداری و شورای اسلامی شهر صدرا توجه ویژه ای به رویدادهای فرهنگی به منظور نشاط افزایی در جامعه داشته و تلاش دارند با توسل به مفاهیم فرهنگی، باورهای مذهبی، اعتقادی و ملی را در جامعه تقویت کنند.
وی با تقدیر از مشارکت‌های مردم ولایت‌مدار صدرا در برپایی رویدادهای فرهنگی عنوان کرد: استقبال شهروندان از برنامه‌های فرهنگی، بهترین مشوق برای مدیران شهری است تا در این زمینه به صورت فعال‌تر و باانگیزه‌تری وارد میدان عمل شده و خدمتگزار اهالی شریف صدرا باشند.
او در ادامه افزود: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری صدرا محفل نورانی جشن‌های مذهبی را با همراهی شهروندان در جای جای شهر جدید صدرا به یمن غدیر خم و آغاز ولایت امیرالمؤمنین(ع) برپا کرده است و با حمایت و پشتیبانی از حرکت‌های مردمی و خودجوش، این بزرگداشت ایام‌الله‌ها را در بستر زندگی اقشار مختلف نهادینه نموده است.
وی از برپایی رویدادهای فرهنگی، ورزشی و اجتماعی به مناسبت دهه امامت و ولایت خبر داد و افزود: به موازات این برنامه‌ها، آیین تجلیل از خانواده معزز شهدا و قدردانی از یادگاران دفاع مقدس، برگزاری مسابقات مختلف با هدف افزایش سطح معارف و آگاهی‌های اقشار مختلف و ایجاد شور و نشاط در جامعه در دستور کار قرار گرفته و در آینده نیز تداوم خواهد یافت. 
فرج زاده با قدردانی از همه مجموعه‌های فرهنگی، هئیت مدیره مجتمع‌های مسکونی پرجمعیت، مساجد و پایگاه‌های مقاومت بسیج که در طول دهه امامت و ولایت شهرداری صدرا را برای برپایی برنامه‌های فاخر یاری کردند، اظهار داشت: بر پایه تحقیقات و پایش‌های میدانی که انجام شد، در سال جاری به میان شهروندان در مساجد، حسینیه‌ها، فرهنگ‌سراها، مجتمع‌های مسکونی و سایر کانون‌های جمعیتی رفتیم و برنامه‌های شاد و پرنشاطی برگزار شد که با استقبال عمومی همراه بود.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری صدرا از تداوم برنامه‌های فاخر خبر داد و افزود: به لطف حضور و همراهی هنرمندان و فعالان فرهنگی، تواشیح، مداحی، سرودهای آیینی و سنتی، برنامه‌های طنز و نمایشی، برپایی نمایشگاه‌ها و برنامه‌هایی از این دست در دستور کار ویژه سازمان فرهنگی شهرداری صدرا قرار دارد و از شهروندان تقاضا داریم در راستای اجرای برنامه‌های بهتر نظرات خود را با ما در میان گذاشته تا به موفقیت روزافزون نزدیک شویم.
وی در بخش دیگری از سخنانش در جمع اهالی پرشور صدرا، از عید غدیر خم به عنوان عید الله اکبر یاد کرد و افزود: پاسداشت آغاز خلافت امیرالمؤمنین(ع) به معنای گرامیداشت ارزش‌های عالی تشیع و تکریم رسالت‌های پیامبران الهی است و مجموعه مدیریت شهری با همراهی شهروندان برای نکوداشت این روزهای بزرگ با تمام توان به میدان عمل آمده است. 
فرج زاده با اشاره به این موضوع که اجرای برنامه‌ها توسط نهادهای مردمی از کیفیت به مراتب بهتر و بیشتری نسبت به ارگان‌های دولتی برخوردار است، اظهار داشت: رمز موفقیت و استقبال شهروندان از برنامه‌های فرهنگی این است که سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری صدرا در نقش متولی ظاهر نشده و بر اساس درخواست‌های مردمی و نیازسنجی‌های انجام شده، به پشتیبانی و 
برنامه‌ریزی می‌پردازد.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری صدرا در بخش دیگری از سخنانش، با تقدیر از همراهی‌های ستاد اقامه نماز جمعه، ناحیه مقاومت بسیج سپاه حضرت امیرالمؤمنین(ع) صدرا، پایگاه‌های مقاومت بسیج، شرکت مادر تخصصی عمران صدرا، مجموعه‌های مردم‌نهاد و تمامی ارگان‌هایی که در برپایی باشکوه این برنامه‌ها نقش داشتند، اظهار داشت: جذب اقشار خاکستری جامعه به‌واسطه برگزاری رویدادهای ملی و مذهبی، یکی از مهم‌ترین اهدافی است که به دنبال آن هستیم و در پرتو خاندان مطهر اهل بیت(ع) به این هدف والا دست یافته ایم.
وی افزود: در سال‌های گذشته تلاش‌هایی برای بزرگداشت مناسبت‌های ملی و مذهبی انجام می‌شد و در دو سال اخیر با بهره‌گیری از تجارب پیشین و مشارکت‌های حداکثری، به صورت گسترده تری به میدان عمل وارد شدیم.
فرج زاده در بخش پایانی سخنانش، ارزش‌مداری در حوزه دینی را به عنوان راه نجات جامعه بشری برشمرد و اظهار داشت: با توسل به مبانی منزه اسلام و عمل به سیره گرانقدر اهل بیت(ع) شاهد رکود و زوال آسیب‌های اجتماعی خواهیم بود و مشکلات جامعه بزرگ اسلامی در زمینه‌های مختلف به حداقل خواهد رسید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی