[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

نماینده شیراز و زرقان مطرح کرد: نقش مهم دانشکده‌های کشاورزی در استقلال اقتصادی ، روزنامه شیراز نوین

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی بر نقش مهم دانشکده‌های کشاورزی در استقلال اقتصادی کشور تأکید کرد.
ابراهیم عزیزی در بازدید از دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز، با تأکید بر اهمیت نگاه علمی در پیش بردن اهداف اقتصادی اظهار داشت: یکی از شعارهای بنیادین انقلاب اسلامی شعار استقلال است که نقش دانشکده‌های کشاورزی در استقلال اقتصادی کم نظیر است.
او با بیان اینکه دانشکده‌های کشاورزی باید محتواهای خود را به روز کنند، افزود: تولید علم و ترویج فرهنگ کشاورزی همزمان با هم می‌تواند در توسعه اثرگذار باشد. عزیزی افزود: امروز دانشکده‌های کشاورزی ما نیازمند یک آسیب شناسی است و باید دید که چرا برخی دانش آموخته‌های ما در این حوزه گاهی با آب و زمین بیگانه هستند.
رئیس فراکسیون جنوب کشور مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: متأسفانه مشاهده می‌شود دانش آموخته‌های ما به جای کار و فعالیت در حوزه کشاورزی، به دنبال شغل اداری هستند و این یک آسیب جدی است. نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با تأکید مجدد بر ترویج فرهنگ کشاورزی گفت: این مسئله رمز و راز استقلال اقتصادی ماست. او افزود: انتظاری که از دانشکده‌های کشاورزی داریم، این است که سمت و سوی آموزش‌های خود را به جهتی ببرند که دانش‌آموخته‌های ما پس از فارغ التحصیلی به صورت عملی ترویج کشاورزی را دنبال کنند و از کار کردن ترسی نداشته باشند.
نایب‌رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در پایان گفت: امروز برای حرف داشتن در معادلات جهانی استقلال اقتصادی یک امر مهم است و دانشکده‌های کشاورزی می‌توانند ما را به این هدف نزدیک کنند.
بازدید از دانشکده کشاورزی و نشست با مدیران دانشکده پایان بخش حضور عزیزی در دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز بود.
در ابتدای این نشست نیز رئیس دانشکده کشاورزی گزارشی از مشکلات و نیازمندی‌های این دانشکده ارائه کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی