[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

خانواده‌ها فرزندان خود را واکسینه کنند ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، با اشاره به ورود موج هفتم کرونا به کشور، از خانواده‌های دارای فرزند پنج تا ۱۲ساله خواست تا هرچه سریع تر نسبت به واکسیناسیون فرزندان خود اقدام کنند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سید وحید حسینی» با بیان اینکه طی روزهای اخیر شاهد اوج گیری دوباره کرونا در کشور و افزایش آمارهای ابتلا و بستری بیماران کووید ۱۹ هستیم، راهکار حفاظتی مهم در شرایط کنونی را انجام واکسیناسیون و افزایش ایمنی عمومی در برابر این بیماری دانست.
او با اشاره به آمارهای موجود که موارد ابتلا به صورت خانوادگی را نشان می‌دهد، بر ضرورت افزایش پوشش واکسیناسیون کرونا در گروه سنی پنج تا ۱۲ سال تأکید کرد و افزود: لازم است خانواده‌ها با انجام به موقع واکسیناسیون فرزندان خود، از آنان در برابر موج جدید کرونا محافظت کرده و خطر بیماری را در فرزندان خود کاهش دهند.
مسئول ارشد حوزه سلامت فارس همچنین تکمیل دوزهای دریافت واکسن در افراد بالای ۱۸ سال را نیز دیگر راهکار مهم مراقبتی در شرایط کنونی خواند و ادامه داد: تاکنون بیش از هشت‌میلیون و ۱۴۴ دوز واکسن کرونا در جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز تزریق شده که از این تعداد، بیش از ۳۹هزار دوز یادآور بوده است و از مردم استان می‌خواهیم با مشارکت در تزریق دوزهای تکمیلی واکسن، ایمنی خود و اطرافیان را در برابر این بیماری افزایش دهند.
دکتر سید وحید حسینی با دعوت از تمامی مردم استان برای مراجعه به پایگاه‌های واکسیناسیون و افزایش ایمنی خود در برابر موج جدید کرونا، گفت: یافته‌های علمی حاکی از کاهش میزان ایمنی بدن در برابر بیماری با گذشت چند ماه از دریافت واکسن است که در همین راستا توصیه می‌شود به دلیل ورود موج جدید بیماری به کشور، افرادی که دوزهای سوم و یادآور واکسن را دریافت نکرده اند، هرچه سریع تر در این زمینه اقدام کنند.
او همچنین پایبندی جدی تمامی مردم به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی را دیگر راهکار پیشگیرانه در برابر این بیماری عنوان کرد و افزود: نیاز است ضمن استفاده از ماسک به ویژه در مکان‌های سرپوشیده، مکان‌های تجمع و مراکز خرید، نسبت به حفظ فاصله فیزیکی از دیگران دقت نظر داشته باشیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام اینکه پس از گذشت ۶۱ روز بدون فوتی کرونا، طی روزهای اخیر شاهد سه مورد فوتی جدید کرونا در فارس بوده ایم، ابراز امیدواری کرد با مشارکت مردم استان بار دیگر این آمار به صفر برسد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی