[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

رئیس پلیس فتا فارس خبر داد: کلاهبرداری با رسیدساز جعلی، روزنامه شیراز نوین

رئیس پلیس فتا استان از شناسایی و دستگیری مردی میانسال خبر داد که از طریق برنامه رسیدساز جعلی، اقدام به کلاهبرداری از 80 شهروند شیرازی کرده بود.
سرهنگ «حشمت سلیمانی» در گفت‌وگو با پایگاه خبری پلیس بیان کرد: در پی مراجعه مردی 40ساله به پلیس فتا و اعلام اینکه پس از ثبت آگهی فروش یک دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش 300میلیون ریال در یکی از سایت‌های آگهی محور، فردی با او تماس گرفته و پس از توافق و مراجعه به در منزل اقدام به خرید و ارائه یک رسید بانکی نموده که پس از چندین ساعت متوجه عدم واریز وجه و جعلی بودن رسید شده، مراتب جهت بررسی در دستور کار افسران سایبری قرار گرفت.
وی بیان داشت: مأموران پلیس فتا تحقیقات تخصصی خود را آغاز کرده و با اقدامات فنی موفق شدند متهم را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی وی را در شهرستان‌ مرودشت دستگیر کنند و به پلیس فتا انتقال دهند.
رئیس پلیس فتا استان افزود: متهم پس از مشاهده مدارک و مستندات پلیس ضمن اقرار به جرم خود، اعتراف کرد جهت ناشناس ماندن از سیم کارت‌هایی با هویت جعلی استفاده می‌کرده است.
سرهنگ سلیمانی با بیان اینکه متهم با این شگرد اقدام به کلاهبرداری به مبلغ 5میلیارد ریال از 80 نفر دیگر کرده است، گفت: شهروندان سامانه پیامکی حساب‌های بانکی خود را همواره فعال کنند تا با دریافت پیامک از طرف بانک مربوطه، از انجام عملیات بانکی موردنظر اطمینان حاصل کنند.
این مقام سایبری به شهروندان توصیه کرد: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای ‌مجازی یا پیام‌رسان‌های‌ موبایلی، موضوع را از طریق سایت پلیس‌ فتا به آدرس cyberpolice.ir (بخش گزارشات مردمی) یا با شماره تماس 096380 با کارشناسان در میان بگذارند.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی