[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

تبادل اسکناس در مطب‌ها ، روزنامه شیراز نوین

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس با اشاره به اینکه حدود ۵۰ درصد مالیات به مردم باز‌می‌گردد، گفت: با هوشمندسازی سامانه پایانه‌های فروشگاهی، راه‌های فرار مالیاتی شناسایی و مسدود می‌شود.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، محسن ربانی‌زاده در سلسله نشست‌های مدیران پاسخ‌گو، اظهار داشت: یکی از اولویت‌هایی که در استان پیگیری می‌شود، اخذ مالیات بحق و جلوگیری از فرار مالیاتی است. وی با اشاره به اینکه بخشی از مالیات اخذشده، به خود مردم به‌صورت ارائه خدمات عمومی برمی‌گردد، گفت: اگر مؤدی قصد فرار از مالیات را داشته باشد، ما باید راه‌های فرار را شناسایی و مسدود کنیم. ربانی‌زاده تأکید کرد: اگر مردم بدانند مالیات به خودشان برمی‌گردد، هم مالیات را بهتر می‌پردازند و هم تخلفاتی که مشاهده می‌کنند را گزارش می‌دهند؛ لذا شفاف‌سازی در حوزه مالیات ضروری است. سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس با اشاره به اینکه سامانه‌ پایانه‌های فروشگاهی در حال راه‌اندازی است، گفت: این سامانه هوشمند شفافیت را حداکثری می‌کند. 
وی افزود: گاهی برخی گزارش‌ها در خصوص فرار مالیاتی به گوش می‌رسد که جای تأسف دارد و مؤدی بر این تصور است که اگر مالیات پرداخت نکند، زرنگی کرده است. شنیده می‌شود که برخی پزشکان از طرق مختلف وجه از بیمار دریافت کرده و از دستگاه کارتخوان استفاده نمی‌کنند تا از شفافیت فرار کنند؛ لذا این موضوع با راه‌اندازی کامل سامانه هوشمند حل خواهد شد‌. ربانی‌زاده با بیان اینکه ۳۱ بنگاه کلان اقتصادی شناسایی شده‌اند که هر روز آمار شناسایی‌ شده‌ها اضافه شده و از طرفی تعدادی از آنها با پرداخت مالیات از این لیست خارج می‌شوند، تأکید کرد: طبق قانون، پرونده مؤدیان بزرگ مالیاتی که کارخانه یا واحد تولیدی آنها در استان قرار دارد، باید به استان منتقل شود و مالیات را در استان پرداخت کنند. وی در پایان یادآور شد: کشورهای توسعه‌یافته از طریق اخذ مالیات کشورشان را اداره می‌کنند، اما در کشور ما هنوز مشکلاتی وجود دارد که امید می‌رود با راه‌اندازی سامانه شفافیت بخش زیادی از مشکلات برطرف شود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی